Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 04 październik 2017 18:25

Piłka ręczna - reaktywacja?

160 szkół z 16 województw bierze udział w autorskim projekcie Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki "Gramy w ręczną". Jedyną szkołą z naszego powiatu, jedną z dziesięciu w Małopolsce, jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej. - W czerwcu zobaczyłem w internecie, że jest taki projekt i postanowiłem zgłosić do niego naszą szkołę. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów zostaliśmy przyjęcia jako szósta szkoła - mówi Piotr Staszak, koordynator projektu w suskiej szkole.

W ramach projektu suska jedynka wzbogaciła się o: bramki do mini-piłki ręcznej, 20 koszulek, 10 piłek Selecta oraz 10 piłek Kempy. - Na początku zastanawiałem się, czy będą chętni do udziału w zajęciach z piłki ręcznej, lecz obawy okazały się nieuzasadnione. Bardzo szybko znalazłem grupę dzieci, która na początku liczyła dwanaście osób, a teraz jest ich szesnaście. Są to uczniowie z klas 3-4 - przyznaje Piotr Staszak, który ze szkolnymi drużynami docierał wielokrotnie na poziom zawodów rejonowy oraz wojewódzki. 

W celu zapewnienia wysokiej jakości zajęć, Związek Piłki Ręcznej w Polsce we współpracy z Międzynarodową Federacją Piłki Ręcznej (IHF), zorganizuje też cykl prestiżowych szkoleń "Handball at School". Obędzie się także ogólnopolska konferencja dla trenerów. Młodzi szczypiorniści będą mogli wziąć udział w wojewódzkim turniejowym festynie "Weekend z Piłką ręczną". 

- Projekt będzie trwał cztery miesiące, ale już od dawna myślę o reaktywacji klubu UKS Jedynka, w którym nasi uczniowie mogliby trenować i grać w rozgrywkach w piłkę ręczną. Może uda się tego dokonać od stycznia? Zobaczymy, Wiadomo, że mam też inne projekty, a doba ma tylko 24 godziny (śmiech), lecz wszystko będzie zależało od chęci zawodników. Teraz są oni w 3-4 klasie, a jakby zajęcia trwały dalej, a oni chętnie trenowaliby piłkę ręczną, to od piątej klasy mógłbym ich zgłosić do rozgrywek ligowych. Czemu nie? Mogliby występować w turniejach jako UKS Jedynka Sucha Beskidzka. W Suchej Beskidzkiej są tradycje piłki ręcznej. Klub byłby otwarty oczywiście na zawodników z całego powiatu - dodaje Staszak.

 

Home