Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 21 wrzesień 2017 21:00

Poznaj taniec razem z „Elitą” – Walc Angielski

 Dziś opisujemy taniec z naszych zajęć z tańca towarzyskiego.

 

Walc angielski to prosty rytmicznie taniec towarzyski. Takt walca angielskiego jest na ¾. Ten taniec towarzyski wymaga jednak od pary bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jak nazwa wskazuje, walc wywodzi się z Anglii. Po raz pierwszy zagościł na sali tanecznej pod koniec 1921 roku. Ruchy i obroty walca angielskiego podpowiadają, że jest „potomkiem” walca wiedeńskiego. Poprawnie zatańczony daje wrażenie płynnego ruchu łodzi zmagającej się ze wznoszącymi się i opadającymi falami.

Historia walca angielskiego

Przed walcem angielskim, przez wielu zwanym walcem powolnym, tańczony był boston i walc wiedeński. Narodziny walca angielskiego miały miejsce na początku lat dwudziestych XX wieku. Walc angielski powstał w wyniku niechęci Anglików do tańców szybkich, a także z powodu tworzenia się w tamtych czasach nowego stylu tanecznego, polegającego na sposobie tańczenia upodobnionego do chodu.

Walc angielski jest międzynarodowym tańcem standardowym, słynącym z romantycznego charakteru oraz wolnego taktu. Jest także tańcem przestrzennym, obejmującym obroty w lewo i prawo oraz jednotaktowy krok zmienny.

Charakter walca angielskiego i postawa taneczna

Wszelkie standardowe figury walca angielskiego tańczone są w oparciu o linię ukośną. Podczas tańca, partnerzy poruszają się wokół parkietu w kierunku odwrotnym od wskazówek zegara.

Partner ze swoją partnerką zwracają się do siebie w postawie wyprostowanej. Biodra delikatnie stykają się, twarze skierowane lekko w lewo, brody zadarte. Prawa dłoń mężczyzny spoczywa na lewej łopatce kobiety. Splecione ręce pary muszą znajdować się na wysokości głowy tancerki. W walcu angielskim istotne jest trzymanie pary, które przez cały taniec nie może się zmieniać. Również ciała tancerzy powinny być niezmienne. Walc angielski tańczy się w tzw. kontakcie, czyli ciała kobiety i mężczyzny dotykają się od kolan do mostka tancerki.

Podstawowe kroki walca angielskiego mają taką samą wartość rytmiczną, a każda figura musi być rozpoczynana na początku taktu, wraz z pierwszym uderzeniem. Na koniec taktu stopy są łączone. Wszystkie kroki do przodu w walcu angielskim stawiane są od pięty, kroki wykonywane do tyłu są stawiane od palców, natomiast kroki boczne stawiane są na całej podeszwie. Walc angielski jest dostojnym i pięknym tańcem. Jego kroki są dość proste, ale by walc był efektowny, muszą być płynne, pełne gracji i lekkości, falujące. Para powinna sunąć po parkiecie w idealnej harmonii. Chociaż walc angielski określany jest jako wolny, od tancerzy wymaga się dobrej kondycji. Ten taniec opiera się na unoszeniu i opadaniu ciała

W linku Walc Angielski zatańczony przez parę na mistrzostwach świata.

 

Zachęcamy do polubienia  fanpage na face booku! Są tam wszystkie informacje dotyczące naszych zajęć oraz wszystko to co się dopiero wydarzy a zapewniamy że będzie się działo .

https://www.facebook.com/Elita-Dance-Center-Maków-Podhalański-666777446860825/

Home