Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 07 wrzesień 2017 08:22

Poznaj taniec razem z „Elitą” - Jive

Joanna i Mateusz Pochopień Joanna i Mateusz Pochopień

W Makowie Podhalańskim ruszyły zajęcia w pierwszej w historii powiatu Suskiego szkole tańca. Elita Dance Center to jedna z najlepszych szkół w Polsce z wieloletnim doświadczeniem oraz z wychowankami mistrzów świata.

Chcielibyśmy Państwu troszkę opowiedzieć o tej jak że pięknej dyscyplinie sportowej. Rodzajów tańców na świecie jest mnóstwo my przybliżymy państwu historię tych najpopularniejszych których można się u nas nauczyć.

Jako pierwszy z nich opiszemy taniec latynoamerykański Jive. Na samym dole Jive zatańczony przez naszych instruktorów od tańców towarzyskich w Makowie Podhalańskim Piotra i Małgosi. Mistrzowie małopolski oraz 5 para w rankingu Polskim w tańcach latynoamerykańskich. 

Jive to taniec latynoamerykański, bardzo podobny do rock and rolla. Można powiedzieć, że rock and roll powstał na bazie jive’a. Podstawowa figura w jivie składa się z sześciu kroków. To bardzo dynamiczny taniec, pełen zwrotów, obrotów i wykopów. Obroty, choć są trudnymi figurami, powodują, że jive jest tańcem niezwykle widowiskowym.

Od tancerzy wymaga świetnej kondycji i sprawności, muszą pokazać zarówno elementy swingowe, oparte na podskokach, a także tzw.: kicks & flicks. Chociaż jest tańcem wyczerpującym i turniejach tańca tańczony jest jako ostatni, więc zawodnicy od początku tańca muszą walczyć ze zmęczeniem.

 

Krok po kroku 

1. Tancerze stają wyprostowani naprzeciwko siebie. Wszystkie kroki stawiają na podeszwie lub płasko, rozluźniając kolana. Partner obejmuje partnerkę prawym ramieniem. Jego lewa ręka i prawa ręka partnerki są połączone nieco wyżej niż w innych tańcach. 

2. Partner stawia lewą nogę w tył, partnerka prawą i stają bokiem do siebie. Powrót na lewą nogę z jednoczesnym przeniesieniem na nią ciężaru ciała. Mimo że mięśnie nóg są lekko napięte, biodra powinny być luźne i delikatnie wysuwać się w kierunku nogi, która wykonała krok. Zasada ta obowiązuje oboje partnerów. 

3. Partner: lewa noga w bok i prawą nogę zbliżyć do lewej. Partnerka odwrotnie: prawa noga w bok i lewą nogę zbliżyć do prawej. On: lewa noga w bok, prawa noga w bok. Lewą zbliżyć do prawej i znów prawa noga w bok. Ona tańczy odwrotnie. W jivie ciężar ciała spoczywa na przedniej części stopy. Mięśnie nóg nie powinny być napięte. 

 

kontakt - Asia 888489342   facebook - Elita Dance Center

 

Home