Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 06 wrzesień 2017 07:45

Innowacja w makowskich szkołach – lekiem na matematykę

pixabay.com pixabay.com

„Matma” czy chemia nie będzie już straszna! W gminie Maków Podhalański uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych będą dosłownie „dotykać nauki”. Jak poinformował tamtejszy ratusz, od roku szkolnego 2017/2018 realizowane będą dwa oddzielne projekty edukacyjne.

Pierwszy ze wspomnianych programów to „Doświadczamy nauki” skierowany do dzieci klas I-VI szkoły podstawowej, drugi - „Nowoczesna nauka” dla klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III klas gimnazjalnych.

Urzędnicy z Makowa Podhalańskiego przyznają, że przedmioty matematyczno – przyrodnicze sprawiają uczniom duże trudności. Dlatego projekty obejmować będą przedmioty ścisłe.

- W naukach przyrodniczych największe efekty przynosi praktyka, odkrywanie i poznawanie. Dzięki dodatkowym zajęciom z przyrody, matematyki, fizyki, geografii, chemii, biologii, informatyki, uczniowie rozwiną podstawowe kompetencje kluczowe niezbędne w szkole i w dalszym życiu – wyjaśniają przedstawiciele gminnej edukacji.

Zakup mobilnych pracowni internetowych, tablic interaktywnych, projektorów i wizualizerów uatrakcyjni zajęcia. Na lekcjach informatyki nauczyciele u swoich uczniów rozwijać będą kompetencje informatyczne oraz uczyć ich będą programowania. Uczestnicy projektów uzyskają wiedzę dotyczącą nowych narzędzi oraz technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Ciekawą formą będą wyjazdy i wycieczki edukacyjne do ośrodków naukowych. Tam również uczniowie brać będą udział w doświadczeniach, eksperymentach pod okiem praktyków i pracowników naukowych.

- W projekcie skierowanym do szkół podstawowych weźmie udział 888 uczniów ze szkół w Białce, Grzechyni, Juszczyna i Makowa Podhalańskiego. Projekt dla dzieci starszych „Nowoczesna nauka” realizowany będzie w Białce, Grzechyni i Juszczynie wśród 294 uczniów – podaje makowski magistrat.

Home Top of Page