Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 07 sierpień 2017 13:52

Pracowite wakacje powiatowych kapel z wyróżnieniami w tle

Pracowite wakacje powiatowych kapel z wyróżnieniami w tle Foto. Paweł Woźniak

Młodzi artyści z naszego terenu w wakacje nie próżnują i występują nie tylko na podbabiogórskich scenach. Zdobywają przy tym cenne wyróżnienia. Ostatnie podczas zakończonego w niedzielę Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Makowie Podhalańskim.

 To lato na pewno zaliczą do pracowitych. - Tegoroczny Festiwal Górali Polskich dla naszego zespołu skończył się wspaniale. Pokazując obrzęd "Kolędowanie w dzień św. Scepona" zdobyliśmy "Brązowe Żywieckie Serce". Jest to dla nas wspaniały sukces. Z całego serca dziękujemy całemu zespołowi za poświęcony czas, prace i wspólnie spędzone chwile – tym wpisem na internetowym profilu nie kryją zadowolenia w Zespole Regionalnym „Zbyrcok.

Po powrocie do domu artyści nie mieli zbyt długiego odpoczynku. W weekend można ich było zobaczyć na makowskiej scenie w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Pojawili się tam również muzycy i śpiewacy z Małej Ziemi Suskiej. Na Tygodniu Kultury Beskidzkiej zespół zdobył I miejsce wśród kapel.

Home