Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 26 lipiec 2017 17:44

Dominikana - miejsce niezwykłe

Pogoda, którą obserwujemy za oknem, nie skłania do wypoczynku w Polsce. Dlatego właśnie warto rozważyć wakacje zagraniczne. Nie wszyscy chcą jednak kolejny raz odwiedzać Węgry czy Bułgarię. Dla tych, którzy szukają egzotyki, polecamy Dominikanę. Jakie atrakcje czekają na nas w tym pięknym miejscu?

Karaiby – egzotyka rodem z marzeń

Państwo, o którym mowa, leży na Morzu Karaibskim. Zajmuje znaczącą część powierzchni Haiti. Stolicą jest Santo Domingo, które na pewno warto odwiedzić z wielu różnych powodów. Niewielu przy tym zdaje sobie sprawę, że atrakcje czekają nawet na miłośników górskich przygód. Najwyższym punktem wyspy jest góra Pico Duarte o wysokości ponad 3000 metrów nad poziomem morza. Do dyspozycji gości jest oczywiście krystalicznie czysta woda i słońce, które świeci tu niemal cały rok. Musimy jednak pamiętać o tym, że na zwiedzanie tego pięknego zakątka świata należy zarezerwować sporą ilość pieniędzy. W realizacji tego celu pomogą chwilówki – pozyczkowy-portal.pl. Z takim wsparciem finansowym każda wycieczka jest bliżej nas, niż mogłoby się wydawać.

 

Snorkeling – co to takiego?

W wielu miejscach, które możemy odwiedzić, mamy możliwość podziwiania życia morskich stworzeń. Właśnie do tego służy nam sport wodny o tej egzotycznej nazwie. Na czym polega? Jest to najprostsza propozycja dla fanów nurkowania. Wymaga użycia jedynie dobrej jakości maski, rurki do oddychania i płetw. Z pomocą tych akcesoriów można z powodzeniem unosić się tuż pod powierzchnią wody i obserwować rafy koralowe, podwodne skorupiaki i kolorowe ryby. To sposób na niezapomniany relaks. Obserwacja morskich głębin sprawia przecież, że możemy odciąć się od tego wszystkiego, co nas otacza. Nie powinniśmy być zatem zdziwieni, że wiele osób decyduje się na korzystanie z tej formy rekreacji.

 

Wycieczka do Damajagua

Trzeba przyznać, że wylegiwanie się na słonecznej plaży jest bardzo wygodne, ale może stać się nużące. Wtedy przychodzi czas na to, by odwiedzić fascynujące miejsca stworzone przez matkę naturę. Niemal koniecznością staje się zobaczenie kompleksu wodospadów. Znajdujący się na północnym wybrzeżu Republiki Dominikańskiej robi niesamowite wrażenie. Rezerwat ten jest oddalony zaledwie 10 kilometrów od miasta Puerto Plata. Sam wstęp kosztuje niewiele ponad 20 złotych, więc jest niewielkim wydatkiem, na który warto się skusić.

 

Kitesurfing w Cabarete

Miasto to okrzyknięte zostało rajem dla wszystkich kochających surfowanie z użyciem latawca. Nic dziwnego, że wszyscy pasjonaci tego popularnego sportu podróżują do tego miejsca. Musimy jednak pamiętać o tym, że każdy, kto choć raz je zobaczy, będzie chciał wrócić. Powinien zdać sobie sprawę z tego, że wprost uzależni się od pływania na desce. By zaspokoić te potrzeby, warto skorzystać ze środków dostępnych na ratkomat.pl. Wtedy wynajem najlepszej jakości sprzętu i wykwalifikowanego instruktora nie będzie problemem. Może tak narodzi się nowa pasja? Warto się o tym przekonać i odwiedzić Dominikanę choć raz w życiu. To naprawdę niezapomniane przeżycie, którego warto doświadczyć.

Home