Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 26 lipiec 2017 09:55

Przez góry pobiegną do marzeń

W najbliższą sobotę odbędzie Bieg Górski & Nordic Walking pamięci Wojtka Pazdura. Bieg do marzeń jak co roku połączony jest z TKB i imprezą charytatywną.

 

- Tym razem chcemy wesprzeć Szczepana z Bieńkówki. Wyjątkową imprezę dla niego organizuje w następny weekend (5-6 sierpnia) tamtejszy LKS, na czele z prezesem Janem Borowskim i Adamem Sałapatem, natomiast my dołączamy do nich sercem i biegiem. Jak widać Makowska Góra i Makowska Kultura łączą – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Jak zaznaczają, taki właśnie był Wojtek, pełen ogrzewającego entuzjazmu, gromadzącego wokół siebie przyjaciół, budzącego najżyczliwsze uczucia. I taki też ma być sobotni bieg.

- To próba pokonania siebie i swoich słabości. Przypomina nam nie tylko o koledze z pracy, który jak mało kto potrafił poprowadzić imprezy, o poecie, który cicho stąpał obok, sypiąc dowcipami i zarażając humorem, o wyjątkowym konferansjerze, który wkraczając na temat sportu oswoił nas z miłością do aktywnego spędzania każdej wolnej chwili… - wspominają znajomi Wojtka Pazdura.

Sobotni bieg przypomni, że warto pomagać. Trasę wyznaczył Marcin Karaś, który zainicjował tę imprezę, także w ramach potrzeby podziękowania Wojtkowi. Mieszkańcy pomagają odpowiednio przygotować i oznaczyć trasę, a Maltańczycy zabezpieczą medycznie całą imprezę.

- Sobotni bieg przypomina nam jako organizatorom i wszystkim, którzy zechcą w nim uczestniczyć, że warto pomagać. Już po kilku metrach od startu endorfiny zaczną rozlewać się po całym Waszym organizmie – w sobotę możecie pobiec dla Szczepana! Nie ma żadnych opłat wpisowych, otrzymacie na pamiątkę koszulkę i medal. Mam nadzieję, że będzie tylu uczestników, że dla wielu zabraknie – zaznaczają organizatorzy. 

Startując będzie można wrzucić do skarbonki co łaska a tym samym, by także Szczepan mógł któregoś dnia pójść na Makowską Górę i popatrzeć z uśmiechem na świat.

Start i meta: ul. Kościuszki przed Domem Kultury w Makowie Podhalaskim

Długość trasy: 9 km.

Home