Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 25 lipiec 2017 09:29

Modernizacja turystycznych obiektów w powiecie

Modernizacja turystycznych obiektów w powiecie Zdjęcia. Marcin Janeczko

Nadleśnictwo z Suchej Beskidzkiej odnowiło podczas tegorocznych wakacji dwa miejsca służące turystom i mieszkańcom powiatu. Przeprowadzono remont wiaty w Lachowicach oraz schodów przy wodospadzie w stryszawskich Roztokach.

 

Remont wiaty w Lachowicach był kontynuacją zeszłorocznych działań, kiedy to na terenie Gajki (położonej przy drodze prowadzącej z Lachowic do Kurowa) odnowiono plac do parkowania samochodów oraz ławki i miejsce na zrobienie ogniska. Turystyczna wiata położona obok tych obiektów doczekała się swojej modernizacji tego lata. Dzięki temu miejsce to będzie jeszcze chętniej odwiedzane nie tylko przez okolicznych mieszkańców, ale i wypoczywających na terenie miejscowości przyjezdnych, którzy chcą spędzić czas w spokojnym i cichym miejscu.

Kolejnym odnowionym przez Nadleśnictwo obiektem są schodki przy wodospadzie w Roztokach, znajdujące się na trasie Ścieżki Przyrodniczej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Droga ta prowadzi na bardzo chętnie wybierany przez turystów szczyt – Jałowiec (1111m n.p.m). Dzięki remontowi krajobraz prezentuje się jeszcze lepiej, ciesząc nie tylko bijącym od niego spokojem, ale i wyjątkowym wyglądem.

Autor: Joanna Kosman

Home