Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 17 lipiec 2017 08:40

Sprawdzaj kursy walut w Internecie i oszczędzaj

Wymiana waluty w banku lub kantorze stacjonarnym wiąże się z wysoką marżą, a oprócz tego z takimi niedogodnościami jak kolejki i strata czasu. Niezależnie, czy chodzi o wymianę środków pieniężnych na wakacje czy w celach biznesowych z pomocą przychodzą nowoczesne kantory internetowe.

 Wymiana waluty online – dla kogo?

 Klientem kantoru internetowego może być każda pełnoletnia osoba mająca zdolność do czynności prawnych. Oferta jest skierowana nie tylko do klientów indywidualnych, ale również do firm. Pomaga zaoszczędzić pieniądze podróżnikom, wakacyjnym turystom, osobom otrzymującym wynagrodzenie w obcej walucie i kredytobiorcom, którzy zaciągnęli kredyt także w obcej walucie. Firmy i spółki sprowadzające towary zza granicy lub działające na rynku międzynarodowym na większą skalę to kolejne podmioty, którym wymiana waluty online opłaca się bardziej niż dokonywanie transakcji w bankach albo tradycyjnych kantorach.

 W jakich godzinach można korzystać z kantorów internetowych?

 Obsługa wymiany walut w kantorach internetowych opiera się na transakcji bezgotówkowej związanej z przelewami pomiędzy kontami. Każdy, kto chce skorzystać z e-kantoru musi dysponować kontem złotówkowym i kontem walutowym, a także utworzyć konto za pośrednictwem strony internetowej kantoru, które służy do zlecania wymiany i umożliwia jej realizację. Dyspozycję wymiany waluty można złożyć o dowolnej porze. Natomiast każdy kantor online działa w ustalonych przez siebie godzinach i wtedy zlecenia są wykonywane. Trzeba jedynie posiadać łącze internetowe.

 Komfort i korzyści finansowe

 Transakcje zawierane z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, bez konieczności przemieszczania się w poszukiwaniu kantoru to olbrzymia wygoda. Priorytetem pozostają jednak korzyści finansowe. Za pośrednictwem m.in. https://internetowykantor.pl/kursy-walut/ można sprawdzić aktualne kursy walut online i dzięki kalkulatorowi korzyści porównać je z ofertami banków. Przykładowo w dniu 21.11.2016 bank Pekao SA oferował cenę 4 351,40 PLN za 1000 USD. Równocześnie w kantorze internetowym zakup 1000 USD kosztował 4 184 PLN. Dzięki wymianie online można było więc zaoszczędzić 167,40 PLN. Waluta w e-kantorach jest tańsza ze względu na nakładanie niższej marży, co wiąże się z aktualizacją kursów co kilkanaście sekund. Kantory stacjonarne i banki dokonują aktualizacji nie częściej niż 3 razy dziennie, a wysoka marża stanowi zabezpieczenie przed gwałtownymi zmianami w cenach walut. Tego samego dnia kilkanaście minut później za 1000 USD w kantorze online trzeba było zapłacić 4 184,90 PLN, a z kolei w ING Bank Śląski 4 306,40 PLN. Ponownie e-kantor zapewnił oszczędność pieniędzy – tym razem w kwocie 121,50 PLN.

 Inne zalety wymiany w e-kantorach

 Zamiast sprawdzać kursy walut w różnych kantorach lub bankach, przemieszczając się po mieście, można to zrobić, zasiadając przed ekranem komputera lub innego urządzenia połączonego z Internetem. Na dodatek nie trzeba stać w kolejkach. W ten sposób oszczędza się nie tylko pieniądze, ale i czas, którego przecież ciągle brakuje.

Home