Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 13 lipiec 2017 09:53

Przygrywali Nośwarniyjsyj Górolecce roku

Górale spod Babiej Góry jak u siebie czują się w sąsiednich, niemal równie  uroczych Tatrach. Kapela Mała Ziemia Suska uczestniczy w wielu popularnych wydarzeniach organizowanych na Podtatrzu.

- Zagraliśmy koncert na wyborach Nośwarniyjsyj Górolecki w Bialym Dunajcu. Zostaliśmy zaproszeni do wspólnego koncertu z zespołem "9 Siył"  - relacjonuje Stanisław Kubasiak  instruktor i menager kapeli.

W tym wyjątkowym zespole gra dziewięciu młodych górali podhalańskich prowadzonych przez Elżbietę Porębska oraz Stanisława Michalczaka. Będzie on promować Małopolskę we Francji. 

Na tym nie koniec podtatrzańskiej przygody Kapeli Mała Ziemia Suska. 9 Siyl i Kapela Mala Ziemia Suska zostali zaproszeni  do zagrania na rozpoczęciu festiwalu Sabalowe Bajania razem z innymi góralskimi kapelami "na wozach".

 

Home