Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 05 lipiec 2017 22:38

Leśna Kraina w Osielcu laureatem konkursu "Mamo, Tato wolę wodę!"

 WYGRANA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "Mamo, tato, wolę wodę"- 9 edycja   „Niepubliczne Przedszkole Leśna Kraina w Osielcu”   

Niepubliczne  Przedszkole "Leśna Kraina w Osielcu "  znalazło się w gronie nielicznych placówek z całej Polski, które zostały nagrodzone i wyróżnione  w programie "Mamo, Tato wolę wodę!".

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych i obecnie trwała 9 edycja. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.  

Niepubliczne Przedszkole Leśna Kraina w Osielcu z wielkim zaangażowaniem włączyło się do realizacji tego projektu edukacyjnego. Dzieci poznały  wiele ciekawych przygód w towarzystwie Wodnych Super Bohaterów: Zosi i Krzysia, którzy wraz z maskotką  Zdrojkiem podzielili się swoją wiedzą na temat wody i jej roli w życiu człowieka. Dzięki tak zdobytej wiedzy  przedszkolaki również stały się Wodnymi Super Bohaterami. Nauczyciele realizowali cykl zajęć zgodnie ze scenariuszami i kartami przygotowanymi przez realizatora  projektu .

W ramach 9 edycji programu został  także ogłoszony dla jej uczestników konkurs „ZABAWKA Z BUTELKI”, w którym „Niepubliczne Przedszkole Leśna Kraina w Osielcu”  wzięło udział. Zadaniem było uzbierać jak najwięcej butelek PET i wykonać coś oryginalnego.       Dzięki  pomocy rodziców udało się uzbierać  ponad 320 butelek   i wykonać bramki piłkarskie.    Po  opracowaniu  przez koordynatora  raportu i wysłaniu zdjęć z realizacji całego projektu „Niepubliczne Przedszkole Leśna Kraina w Osielcu” znalazło się w gronie laureatów. Przedszkole wygrało wszystkie nagrody przewidziane w konkursie: Magiczny dywan z projektorem ,  100 podkładek dla dzieci , tablet Samsung, dyplom dla przedszkola i dzieci, dyplom dla koordynatora.

                                                                            Marszałek Ewelina – koordynator projektu.

Home