Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 18 czerwiec 2017 22:17

Unijny Projekt Erasmus plus

Doskonalenie umiejętności kreowania aktywnych i zaangażowanych postaw uczniowskich realizowany przez nauczycieli w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Suchej Beskidzkiej

W ramach unijnego programu Erasmus plus dziesięciu nauczycieli różnych specjalności z Liceum Ogólnokształcącego nr I w Suchej Beskidzkiej wzięło udział w zagranicznym szkoleniu językowo – metodycznym we Florencji w pierwszym tygodniu kwietnia 2017r.

Głównym celem projektu jest zbudowanie nowej formy zajęć z młodzieżą, które będą trwale funkcjonować w planie organizacyjnym szkoły, realizując założenia planu wychowawczego i będą angażować uczniów, stymulując ich kreatywność i pomysłowość.

Projekt jest doskonałą okazją do nowatorskiego spojrzenia na metodykę nauczania, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych, w tym doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem obcym oraz nawiązania współpracy międzynarodowej ze szkołami z Włoch i Irlandii.

 

Podczas zajęć nauczyciele realizowali zagadnienia z zakresu:

  • wpływu emocji na warsztat nauczyciela,

  • motywacji – wewnętrznej i zewnętrznej,

  • technik stymulacji młodzieży m.in. kontemplacji,

  • technik efektywnej komunikacji,

  • kreatywnych metod nauki,

  • budowy silnego zespołu szkolnego,

  • nowoczesnej dydaktyki,

  • pracy z trudną młodzieżą.

     

Prowadząca zajęcia Susan Gagliano, trenerka w Europass, stosowała różnorodne techniki i gry dydaktyczne i tak podczas: rozmów, ćwiczeń, symulacji, gier z wykorzystaniem kart obrazkowych, medytacji, kreatywnych zabaw, wypracowywano skuteczne strategie metodyczne i motywacyjne, co znacząco wpłynie na atrakcyjność i różnorodność zajęć w Liceum Ogólnokształcącym nr I w Suchej Beskidzkiej.

Uczestnictwo w innowacyjnej formie doskonalenia zagranicznego dało możliwość nauczycielom doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poznania nowoczesnych metod uczenia. Była to również wyjątkowa okazja, umożliwiająca zdobycie wiedzy niezbędnej do twórczego zarządzania szkołą m.in. z zakresu: marketingu i promocji placówki. Projekt ,,Doskonalenie umiejętności kreowania aktywnych i zaangażowanych postaw uczniowskich” pozwolił nauczycielom liceum zdobyć ciekawe doświadczenia zawodowe i oraz umiejętności, które zaowocują atrakcyjną ofertą edukacyjną, podniesieniem jakości nauczania w szkole i poszerzeniem horyzontów metodycznych.

Kolejnym etapem szkolenia będzie wdrożenie efektów projektu w życie szkoły i środowiska w formie m.in. kampanii wychowawczej, w której promowana będzie wybrana, spośród kilkunastu wypracowanych pomysłów, kategoria, stanowiąca podstawę nowych form zajęć z młodzieżą.

 

( I.K )

Home