Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 11 czerwiec 2017 22:22

Zakończenie projektu „Erasmus+” w ZSPD Jordanów.

8 czerwca 2017r. w Zespole Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego odbyło się uroczyste zakończenie projektu Erasmus+ „Połączenie teorii z praktyką – łatwiejsze przejście do życia zawodowego”, w całości  finansowanego z funduszy unijnych.

W ramach tego projektu 32 uczniów szkoły wyjechało na praktyki zagraniczne do Niemiec. 12 uczniów Technikum Budowlanego zrealizowało praktyki w firmach budowlanych. Natomiast 20 uczniów Technikum Obsługi Turystycznej w hotelach, gdzie próbowali swoich sił w pracy w kuchni, restauracji oraz w obsłudze pokoi hotelowych. Podczas praktyk uczniowie wzmocnili poziom kompetencji zawodowych, znajomości języka, stali się bardziej otwarci, samodzielni i odważni, co można było zauważyć w przedstawionych prezentacjach. Podczas uroczystości młodzież zaprezentowała również skecze w języku angielskim i niemieckim (wrażenia niezapomniane –  tutaj). 

Na koniec uczestnicy projektu otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w praktykach. Bardzo dziękujemy przybyłym gościom za uświetnienie uroczystości: Pani Czesławie Madoń- dyrektor Szkoły Podstawowej w Jordanowie oraz radna Rady Powiatu Suskiego, Panu Robertowi Wodziakowi – sekretarz Gminy Miasto Jordanów, Panom Wacławowi Bednarzowi i Stanisławowi Kowalcze -  radni Rady Miasta Jordanowa.

Home Top of Page