Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 06 czerwiec 2017 23:00

Dzień Dziecka w powiecie suskim.

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w powiecie suskim były słoneczne, pełne radości  oraz dobrej zabawy. Na najmłodszych czekał dzień pełen atrakcji. 

     Gry i zabawy ruchowe, dmuchańce, eurobungee to część atrakcji, z jakich mogły skorzystać dzieci podczas Gminnego Dnia Dziecka w Zembrzycach. Słoneczna pogoda i wspaniałe atrakcje przyciągnęły licznie dzieci nie tylko z Gminy Zembrzyce. Dzieci  zjeżdżały na dmuchanych zjeżdżalniach, wspinały się na sztucznej ściance, jeździły quadami, skakały na eurobungee, zumbowały wspólnie z Gabrielą Byndzą  z HappyFit. Odbyła się również zabawa taneczna z zespołem „Walor.” Na imprezie pojawiły się także  dwie maskotki Myszka Minnie  oraz Myszka Mickey, z którymi można było sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Kogo zmęczyło skakanie i wspinanie mógł udać się do namiotu animatorek, które wyczarowały na twarzach dzieci kolorowe malunki. Poprzez malowanie twarzy, dzieci przemieniały się w swoje ulubione postacie z bajek bądź zwierzątka. Na buźkach dzieci pojawiały się motylki, SpiderMany, Hello Kitty i wiele innych . Dużym zainteresowaniem cieszyła się również darmowa wata cukrowa i popcorn. Każde dziecko z Gminy Zembrzyce otrzymało słodki upominek, a podczas pikniku mogły posilić się kiełbaską z grilla. Zwieńczeniem tej imprezy był mecz towarzyski żaczków z „Garbarza” z  Zembrzyc z drużyną „Babiej Góry” ze Suchej Beskidzkiej. Wszystkie atrakcje dla dzieci dla dzieci były sfinansowane ze środków pozyskanych z wpisowego za II Charytatywny Bieg Niepodległości. Kiełbaski i napoje zostały zakupione przez Stowarzyszenie LIS „Nasza Gmina”. Impreza została zorganizowana przy współpracy Rady Rodziców z ZS w Zembrzycach oraz  Jolanty Żmija. Jak zapowiadają organizatorzy za rok odbędzie się kolejna edycja.

     Z kolei strażacy z OSP Lachowice  i z OSP Makowie Podhalańskim (Dolny Maków) zorganizowali Strażacki Dzień Dziecka. Zorganizowali dla uczniów konkurencje sportowo - pożarnicze. Dzieci musiały zmierzyć się między innymi ze skokiem na skakance, podpięciem węża do rozdzielacza czy pokonaniem slalomem tyczek. Atrakcją okazało się również lanie wodą do tarczy, gdzie dobra współpraca między zawodnikami była podstawą by dokładnie wykonać to zadanie. Niektórzy mogli spełnić swoje marzenia i przejechać się wozem strażackim, czy też zrobić zdjęcie w stroju strażaka.

   Tanecznie i malowniczo spędzili to wyjątkowe popołudnie najmłodsi w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim, który wspólnie z Restauracją Kardamon przygotował dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Gabriela Bryndza Happyfit zaprosiła dzieciaki do bajkowej krainy gier, cudownie zabawiając i zachęcając  maluchy do wspólnej zabawy. Także instruktorzy z MBP i DK - Ania Kowalska-Wicherek i Mateusz Pochopień tańcząco i malująco zabarwiali popołudnie najmłodszym. Dla dzieci przygotowano mnóstwo słodkich niespodzianek.

Szkoły i przedszkola również zadbały o to, aby ten dzień 1 czerwca  był radosny i pełen atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zorganizowano dla nich wycieczki krajoznawczo-turystyczne, zawody sportowe oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Wszystkim  dzieciom jeszcze raz  składamy Wszystkiego Najlepszego nie tylko w Dniu Dziecka!

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page