Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 06 czerwiec 2017 08:25

Lista suskich osobowości się wydłuża

W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Osobowość Ziem Górskich" laureatem w kategorii „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich" została Restauracja i Hotel „Kasper Suski”. Kapituła doceniła też działalność górskich ratowników.

 

Suski magistrat podaje, że konkurs „Osobowość Ziem Górskich" to plebiscyt wyróżniający osoby, organizacje i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich na obszarze Żywiecczyzny, Podhala i Beskidów.

- Adresatami corocznych nagród są samorządowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy, a także inne wybitne postaci życia publicznego. Konkurs ma na celu popularyzację ludzi, których działalność i osiągnięcia na terenie ziem górskich mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych – wyjaśniają urzędnicy.

W tym roku powiat suski godnie reprezentowała Restauracja i Hotel „Kasper Suski” z Suchej Beskidzkiej, która zyskała miano Osobowości Ziem Górskich w kategorii Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich. Warto też wspomnieć o wyróżnieniu dla szefa działających m.in. na terenie Babiej Góry ratowników GOPR. Osobowością Ziem Górskich został Jerzy Siodłak, naczelnik Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 Laureatami konkursu Osobowość Ziem Górskich w pozostałych kategoriach zostali:

 - Osobowość Ziem Górskich – Jerzy Siodłak Naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR

- Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich –Pracownia Stroju Regionalnego Agencja Artystyczna "Jadwiga"

 - Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich – ELMONTAŻ Sp. z o.o.

 - Dziennikarz Ziem Górskich –EliskaPrecova Reporter Televizje JOJ (Słowacja)

 - Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich - Juraj Filo Starosta Liptowsky Jan

 - Sportowiec Ziem Górskich – Janusz Rokicki z Wisły - niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot.

 - Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich – Ochotnicza Straż Pożarna z Nowego Targu

Zdjęcia. KasperSuski.pl

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page