Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

wtorek, 16 maj 2017 08:25

Sukces w Podegrodziu

Już po raz 35 odbył się Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych Druzbacka. Górale spod Babiej Góry wrócili z nagrodami.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu rywalizowali muzycy z całej południowej Polski. Z jak najlepszej strony zaprezentował się zespół Zbyrcok z Juszczyna. Żeńska grupa śpiewacza wyśpiewała I miejsce.

- Szczególne słowa uznania kierujemy do prymisty naszej kapeli Jakuba Guzika, który zdobył główne Grand Prix imprezy w postaci złotych skrzypiec. Chylimy także czoła pozostałym zespoloną, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce, a byli to: Samuel Guzik - I miejsce, Wojciech Jabcoń - III miejsce, Dominik Polak - III miejsce, Natalia Ceremuga - II miejsce, Faustyna Ceremuga – dyplom uznania – podaje kierowniki zespołu Roman Guzik.

Przed muzykami z Juszczyna niebawem kolejne wyzwania na scenie. Zakwalifikowali się bowiem do ogólnopolskiego konkursu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

W bardzo dobrych nastrojach z Podegrodzia wrócili także członkowie kapeli Duchac z Suchej Beskidzkiej (Jan Ryt, Wojciech Kubasiak) oraz Wojciech Kubasiak i Maciej Kubasiak - ci ostatni wystąpili w kategorii "Mistrz i Uczeń. Obydwa składy zajęły pierwsze miejsce i uzyskały nominację na festiwal do Kazimierza Dolnego nad Wisłą na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

W Podegrodziu nasz powiat reprezentowała także Babiogórzanie-Polana Makowska oraz grupa żeńska Cieślica z Zawoi (zajęły wspólnie III miejsce w konkursie grup śpiewaczych w kategorii dorosłych; wyróżnienie w tej kategorii otrzymały: Nasza Skawica ze Skawicy, Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej), Anna Kowalska-Wicherek z Makowa Podhalańskiego i Maria Nowak z Osielca (obie zajęły II miejsce w konkursie śpiewu solowego w kategorii dorosłych; na 3. miejscu sklasyfikowano Irenę Stopę z Jordanowa, a dyplom uczestnictwa otrzymała Józefa Hołczyńska z Zawoi), Krzysztof Kubuszek z Bieńkówki (został sklasyfikowany na tej samej pozycji co Wojciech Jabcoń - III miejsce w kategorii dziecięcej).

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page