Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 15 maj 2017 09:31

Staż uczniów Technikum Ekonomicznego ZS im. W. Witosa w Grecji.

W dniach 12 -26 marca 2017 roku grupa 70 uczniów z klas I, II , III oraz IV Technikum Ekonomicznego z ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej odbyła dwutygodniowy staż w Grecji w miejscowości Leptokaria.

Uczniowie pod opieką wychowawców mgr inż. Ireny Skrzypek-Sikory, mgr Małgorzaty Kolaniak , mgr Anny Halawy oraz mgr Marka Jani doskonalili swoje umiejętności z zakresu profesjonalnego wykorzystania Programu Excel w analizie ekonomicznej i nie tylko. Ekonomiści odbywali zajęcia w trzech grupach: Snow Consulting, Tax Auris oraz Futuria Consulting, które tematycznie obejmowały analizę ekonomiczną, działalność gospodarczą dającą szansę na samozatrudnienie i rozwój zawodowy absolwentów techników ekonomicznych a także ich przedsiębiorczość.

Każdego dnia uczniowie mieli możliwość poznawania tajników profesjonalnego używania Programu Excel, który jest podstawą pracy w dziedzinie ekonomii obok programów finansowo - księgowych, kadrowo- płacowych, magazynowych, Płatnika, których nauczyli się obsługiwać lub będą poznawać w szkole . Wieczorami ekonomiści wraz z nauczycielami spędzali czas na zajęciach integracyjnych, lekcjach kulturoznawstwa, poznawali historię, tradycje i kulturę Grecji.

Weekendy były przeznaczone na zwiedzanie pięknych, greckich osobliwości takich jak : Stary Panteleimonas, Meteory, Wąwóz Enipeas w Litochoro, Saloniki i Kalambakę. W wolnych chwilach uczniowie mieli możliwość pospacerować wzdłuż pięknych plaż Morza Egejskiego, odpoczywać w cudownym hotelu „POSEJDON”, opalać się, bądź spędzić czas aktywnie - grając w ping-ponga , ćwicząc aerobik pod kierunkiem greckiego instruktora oraz trenować na siłowni. Dzięki możliwości odbycia stażu w Grecji nasi ekonomiści zyskali dodatkowe umiejętności, które przydadzą się w przyszłości, a także wywieźli z tego miejsca wspaniałe wspomnienia nawiązali nowe znajomości.  

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page