Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bankowe \usługi
czwartek, 11 maj 2017 23:03

CZY JEDEN OBRAZ MOŻE ZNACZYĆ WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW?

Dla dzieci z trudnościami w zakresie rozwoju kompetencji językowych  i komunikacji odpowiedź brzmi TAK!

 Nieprawidłowości i opóźnienia w zakresie rozwoju mowy i komunikacji są jedną z cech charakterystycznych dla dzieci z diagnozą ze spektrum autyzmu, w tym Zespołu Aspergera. Z problemami tego typu borykają się też dzieci  z afazją i specyficznymi zaburzeniami językowymi.

Słowa są wykorzystywane w komunikacji i poznawaniu świata. Ich brak bądź nieprawidłowe wykorzystywanie wpływa negatywnie na sferę emocjonalną  i społeczną.

Dzieci te mają znaczne trudności m.in. z: rozumieniem kierowanych do nich komunikatów (nawet bardzo prostych), nabywaniem słownictwa, percepcją/przetwarzaniem dźwięków, rozumieniem pytań (szczególnie otwartych) i odpowiadaniem na nie, prowadzeniem dialogu, rozumieniem pojęć abstrakcyjnych/żartów/ przysłów/metafor.

Dzieje się tak, ponieważ dla większości z nich proces przetwarzania bodźców słuchowych to labirynt bez wyjścia. Ich aparat słuchowy jest fizycznie sprawny, ale zanim słowa dojdą do mózgu „rozmywają się”.  Dlatego też to nie słowa,   a OBRAZ jest ich podstawowym narzędziem myślenia, poznawania i opisywania świata.

Chcesz wiedzieć jak wspomagać rozwój mowy i komunikacji przy pomocy schematycznych rysunków?

Zapraszamy do LOBUS Pracowni Diagnozy i Terapii Dziecka na SZKOLENIE pt.:


„RYSUNKI UŁATWIAJĄCE ROZUMIENIE SYTUACJI SPOŁECZNYCH  U DZIECKA Z AUTYZMEM I NIE TYLKO”

SZKOLENIE przeznaczone dla nauczycieli, terapeutów, rodziców, logopedów, pedagogów pracujących  z dziećmi z autyzmem i innymi zaburzeniami.

 Na szkoleniu w praktyczny sposób zostanie pokazane jak w prosty sposób wykorzystać rysunek w celu wspomagania rozwoju mowy dziecka i rozumienia przez niego sytuacji społecznych/nowych/trudnych/dwuznacznych.

Rysować każdy może!

Szkolenie poprowadzi artysta plastyk, psycholog i pedagog specjalny,  którzy na co dzień stosują rysunki w pracy terapeutycznej z dziećmi w poradni  i przedszkolu LOBUS. Pierwsza edycja tego szkolenia odbyła się w marcu b.r. i  spotkała się z dużym zainteresowaniem.

 

Zapisy można kierować drogą mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie 608 837 744 / 660 826 478 lub osobiście w sekretariacie Poradni LOBUS od poniedziałku do piątku od 900 do 1700.

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page