Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
czwartek, 11 maj 2017 22:16

Ogród francuski, angielski a może japoński? Jakie meble będą pasować do każdego z nich?

Twój ogród został zaprojektowany z wyczuciem w konkretnym stylu: angielskim, francuskim lub japońskim? Nie wiesz jakie meble ogrodowe wybrać tak, aby podkreślić tą zieloną przestrzeń i nadać jej unikatowy charakter? Oto kilka inspiracji specjalnie dla Twojego ogrodu!

 Ogród francuski

Ogrody francuskie charakteryzuje minimalizm i prostota, dlatego nie trudno w nich dotrzeć, że panuje w nich symetria, a także perfekcja. Kierując się prostotą, a także praktycznym zastosowaniem o wiele łatwiej wybierzesz meble. Sprawdzą się tu więc zarówno nowoczesne meble ogrodowe  jak i odrobina elegancji w postaci mebli technorattanowych – odpowiednich na wiele sezonów. Jeśli planujesz coś jeszcze zmienić w swoim ogrodzie francuskim pamiętaj, że takie zmiany wymagają przemyślanych działań. Na przykład pracując nad ścieżkami warto dokładnie przemyśleć jak mają wyglądać, aby były wyraziste i dość charakterystyczne. W takim ogrodzie mile widziane są krzewy, bukszpany, głogi i klony. Krzewy przycina się w stożki lub sześciany i jest to jedna z cech charakteryzujących ogrody francuskie.

Ogród japoński

Duża dbałość o każdy detal – tak w skrócie można określić piękne ogrody japońskie sprzyjające wyciszeniu. Ze względu na powiązanie z buddyzmem nie ulega wątpliwościom fakt, że ogrody w tym stylu cechuje również równowaga i ponad przeciętna elegancja. Identycznymi zasadami powinniśmy się kierować wybierając meble ogrodowe. Doskonale sprawdzą się tutaj meble z drzewa teakowego, które są delikatne a zarazem wytrzymałe na warunki atmosferyczne.

Ogród angielski

Ogrody w stylu angielskim cechuje romantyczny i bardzo przemyślany i naturalny układ. Tutaj właśnie panuje harmonia, dlatego bez problemu dostrzeżesz, że jest to cecha charakterystyczna ogrodów angielskich. Tak samo powinno być z meblami, które planujesz wybrać do takiego ogrodu. Tutaj sprawdzą się zarówno meble technorattanowe (http://www.ogrodowysalon.pl/meble-ogrodowe-technorattan) jak i stylowe meble aluminiowe, które dodadzą lekkości w Twoim ogrodzie i zachęcą do odpoczynku.

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page