Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 10 maj 2017 22:43

Wakacje nad polskim morzem

Większość Polaków planując co roku swój wakacyjny urlop, decyduje się na wypoczynek nad morzem. Od kilku lat, najchętniej wybierają oni wczasy zagraniczne, ponieważ można liczyć na dość rozsądne warunki cenowe i przede wszystkim – odpowiednią pogodę. Polska słynie bowiem z tego, że warunki pogodowe nigdy nie są pewne na kilka miesięcy przed urlopem, kiedy rezerwuje się zazwyczaj swój pobyt.

W zeszłym roku znacznie więcej osób niż w latach poprzednich zdecydowało się jednak na wakacje nad polskim morzem, ponieważ pogoda zachwycała, a proponowane warunki również są coraz lepsze. Ogromnym powodzeniem, w szczególności wśród młodych osób cieszy się Sopot – niewielkie miasto, będące częścią aglomeracji gdańskiej. W Sopocie można bowiem wspaniale wypocząć w ciągu dnia i jednocześnie bawić się nocą na mieście do białego rana. Wynajem apartamentów w Sopocie z widokiem na morze to doskonały biznes, na którym korzysta wiele osób.

Turystyczne atrakcje Sopotu

Sopot to przepiękne, niewielkie miasto, które jednak ma wiele do zaoferowania turystom.

  • Przede wszystkim, odwiedzają oni Monciak, czyli ulicę Bohaterów Monte Casino. Została ona w całości wyłączona z ruchu samochodowego i stanowi jeden z najciekawszych deptaków w Polsce. Znajdują się tam głównie restauracje, kluby, kawiarnie oraz sklepy z pamiątkami. Szczególnie młodzi lubią tam spędzać czas.
  • W Sopocie znajduje się również najdłuższe w Europie drewniane molo i piękna latarnia morska.
  • Wielu turystów zjeżdża się tam, aby zwiedzić krzywy domek i Operę Leśną wybudowaną w 1909 roku.

Uroki nadmorskich okolic

Sopot to również bardzo znana miejscowość uzdrowiskowa. Wiele osób co roku odwiedza tamtejsze sanatoria lub decyduje się na wynajem apartamentów w Sopocie i samodzielne spędzanie tam czasu oraz uczęszczanie na wykupione przez siebie zabiegi lecznicze. Przede wszystkim, można tam wspomóc swój układ oddechowy oraz podreperować stan zatok.

Poza tym, znajdują się tam również centra rehabilitacyjne, z których korzystają głównie osoby starsze. Popołudniami można spacerować po przepięknej sopockiej plaży, podziwiać naturę oraz wdychać powietrze bogate w drogocenny jod.

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page