Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 08 maj 2017 19:28

Skowronkowy Jarzmin 2017 - coś dla ciała i ducha.

16 i 17 czerwca odbędzie się trzecia edycja festiwalu Skowronkowy Jarzmin.

W ciągu dwóch dni na scenie zagości 12 zespołów, odbędą się liczne warsztaty (twórcze, muzyczne oraz samo rozwojowe) oraz interesujące prelekcje, a muzyka i ogień z pewnością nie zgasną. Wszystko to odbędzie się w malowniczej, górskiej scenerii małopolskiego Podbabiogórza. Ze względu na swoją niepowtarzalną atmosferę festiwal gromadzi z roku na rok coraz więcej zwolenników.

Skowronkowy Jarzmin to oddolna i niezależna inicjatywa, która otwarcie czerpie z idei ruchów hippisowskich lat 60', przenosząc je jednak w realia współczesności. Festiwal powstał celem promowania postaw twórczych w różnorodnych formach, tolerancji, wzajemnego zrozumienia oraz zacieśniania więzi człowieka z naturą.

Wydarzenie odbywa się na położonej w dolinie łące. Ukształtowanie terenu tworzy tam naturalny amfiteatr, co stwarza znakomite warunki do oglądania koncertów, spacerów z widokiem na Babią Górę oraz wylegiwania się na stokach wzgórz. Festiwal jest miejscem muzycznych spotkań: twórcy nie są podzieleni gatunkowo, a oprócz koncertów przez cały czas trwania festiwalu nie gasną dźwięki akustycznych jam session; wielu uczestników imprezy przywozi swoje gitary, bębny i inne instrumenty. Wieczorami palone są ogniska, a większość przyjezdnych zamieszkuje pole namiotowe.

W tym roku wystąpią:

Artykuły Rolne – trio prezentujące brudną mieszankę rocka psychodelicznego, noise rocka, punku i ambientu. Używają przesterowanych gitar, grają hałaśliwie i dużo koncertują.

https://artykulyrolne.bandcamp.com/

https://www.facebook.com/artykulyrolne

Simeon Lenoir – francuski songwriter, który w ubiegłym roku swoją osobowością sceniczną podbił serca uczestników Skowronkowego Jarzminu, powraca. Simeon jest człowiekiem drogi, zagrał ponad 1500 koncertów w Europie, Azji, Australii, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Na koncie ma siedem albumów.

https://www.facebook.com/Simeon-Lenoir-183462975180545/

Stonerror – zespół łączący ciężkie, przesterowane riffy z transowymi rytmami i ekspresyjnym śpiewem. Jeśli lubisz takie zespoły jak Kyuss, Queens of the Stone Age, Stoned Jesus, 1000moods, to tego koncertu nie możesz przegapić.

https://stonerror.bandcamp.com/

http://www.stonerror.com/

https://www.facebook.com/Stonerror/

NaSPOKOJNIE – gitarowy rock z elementami bluesa i funku. Inspirują się zarówno klasyką rocka jak i współczesnymi zespołami. Zespół założony w 2008 r. przez absolwentów wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych.

https://www.facebook.com/Naspokojnie-1597064360524492

Oskar Cenkier – stały gość festiwalu, kompozytor i pianista, który podczas tegorocznego występu zaprezentuje swój solowy materiał.

The Odd – eksperymentatorzy, którzy w swoich muzycznych podróżach nie boją się łączenia jazzu, rocka progresywnego, rock'n'rolla, funku i ambientu.

https://www.facebook.com/theoddband/

Disarray Theory – instrumentarium zespołu tworzą skrzypce, kontrabas, wokale, klawisze i dwie gitary, a cały ten asortyment obsługują nadzwyczaj młodzi i kreatywni ludzie. Stylistycznie oscylują gdzieś, gdzie krzyżują się rock, cięższe brzmiena, muzyka filmowa oraz… rap.

https://www.facebook.com/DisarrayTheory

Alicia and the Flying Bears – elektryzująca niespodzianka tegorocznego Skowronkowego Jarzminu.

Katie Caulfield – krakowskie trio grające szczere, dysharmoniczne połączenie noise rocka i shoegaze'u. Po rocznej przerwie powracają na scenę festiwalu.

https://www.facebook.com/kt.caulfield/

NPZM – nieformalna grupa improwizująca, której muzyczny rozrzut sięga od relaksującego chilloutu i ambientu aż po hałaśliwy free-jazz.

Highfive – nie śpieszą się, nie kombinują, grają swoje i dobrze im to wychodzi. W ich muzyce słychać wyraźne inspiracje klasyką rocka, bluesem i rock'n'rollem.

https://www.facebook.com/zespolhighfive

SKAcowani – grają SKA. Po prostu. W 10 osób. Prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii!

https://www.facebook.com/skacowanikrk

 

Warsztaty:

 

UWOLNIJ ŻYWIOŁY – warsztaty otwierania głosu i śpiewu tradycyjnego.

„W otoczeniu łąk i gór nauczymy się podstaw metod relaksacyjnych z użyciem głosu,

odnajdziemy przeponę, trochę ją pomasujemy, a potem przejdziemy do dzieła, czyli otwierania głosu. Na co dzień często nie zadajemy sobie pytania czy nasz głos jest wolny swobodny, czy może tłumiony przez różne czynniki, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Z pomocą w tym zadaniu przyjdzie energia prosto z Gór”.

Grypa Twórcza Flu – twórcze warsztaty tkackie i szydełkarskie. „Grypa Twórcza Flu przyzywa Wszystkich Zainteresowanych szeroko pojętą twórczością. Chcemy usiąść z Wami na trawie i wspólnie kreować rzeczy piękne. Ze znalezionych w lesie patyków zrobimy krosna, na których będziemy tkać gobelinowe obrazy. Zrobimy łapacze snów: małe do zabrania ze sobą do domu i jeden duży, który będzie nas chronił podczas festiwalu. Inspirując się tradycją słowiańską chcemy, jak dawniej kobiety, spotkać się na wspólnym motaniu lalek

przeznaczenia. Intencje będziemy wyplatać ze ścinków tkanin i włóczek. Bądźmy więc razem, zarażajmy się nawzajem dobrem i pięknem.”

Pedro Polak'o – „Spotkanie Siebie” – warsztaty pracy z ciałem „Miejsce, które poszerzy rozumienie siebie poprzez ruch i bezruch, a także współgranie z dźwiękami, ciszą i innymi uczestnikami. Uczestnik będzie używał prostych technik głosowych, improwizacji tanecznej i ruchowej, oraz obecności innych do głębszego zrozumienia swojego miejsca w przestrzeni. Ten warsztat pozwala na późniejsze dobranie kilku ćwiczeń, abyś mógł stosować je w swojej codziennej praktyce poszerzania świadomości. Zajęcia odpowiednie dla osób w każdym wieku posiadających zróżnicowany stopień ciekawości.

„Czy jesteś tutaj? I zupełnie szczerze… kim

jesteś?”

Lidka – „W świadomym ciele świadomy oddech” – praktyka jogi dla uważności. „Wdech…

Wydech… Od tego wszystko się zaczyna. Przez jego obserwację możemy ściągnąć, zaprosić umysł do tu i teraz. Usiądź na ziemi, zamknij oczy… i poczuj ciało. Poczuj oddech. Osadź się w sobie i odkryj rzeczywistość”.

Nieformalna Grupa Artystyczna Poczekalnia – warsztaty rysunkowe

Owczar Art – warsztaty gry na didgeridoo

Linart – terenowe warsztaty tworzenia ozdób z rzeczy znalezionych w lesie

 

Prelekcje i panele dyskusyjne:

Motywy szamańskie w bajkach Słowian – prowadzenie: Jakub Zielina (doktorant religioznawstwa, UJ)

 

Wprowadzenie do buddyzmu –prowadzenie: Tomek Raszewski (buddologia, UJ)

 

www.skowronkowyjarzmin.pl                                     www.fb.com/skowronkowyjarzmin

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page