Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 08 maj 2017 09:03

Top 5 żeglarskich kierunków na Atlantyku

W tym tygodniu obieramy kurs na Atlantyk, by odkryć tu ulubione miejsca żeglarzy. Wyjmijcie kurtki przeciwdeszczowe i tabele przypływów, gdyż będziecie musieli stawić czoło aerozolom morskim i prądom, by dotrzeć do najpiękniejszych wybrzeży na świecie.

Kierunek 1: Południowa Bretania

Południowa Bretania jest niewątpliwie ukochanym kierunkiem żeglarzy na Atlantyku. Od chronionego portu w Brest do kwiecistego La Vilaine, przez wyspy Belle-Île, Houat, Groix czy les Glénans, Południowa Bretania olśniewa nas swoimi kontrastami. Ale uwaga! Jest to kierunek dla doświadczonych żeglarzy. Przed wypłynięciem, sprawdźcie dobrze prognozę pogody, by nic Was nie zaskoczyło. Na lądzie, warto zwiedzić otoczone murem miasto Concarneau, Bazylikę Sainte-Anne d'Auray lub zamek Suscinio. Warto poznać bretońską kulturę od strony gastronomicznej, kosztując specjałów takich jak far breton czy  kouign-amann – to rozkosz dla podniebienia.

Po żegludze w zatoce Morbihan, możecie zacumować Port Banc na wyspie Ile aux Moines. Ciekawym do odwiedzenia miastem jest też Trinité-sur-Mer nazywanym „mekką żeglarzy”, ze względu na odbywające się tu zawody żeglarskie.

Cena wynajmu łodzi w Południowej Bretanii od 650€/tydzień . Wszystkie poniższe oferty znajdziecie na GlobeSailor.pl

 

Kierunek 2: Wyspy Normandzkie

Wypływając z Granville lub z Saint-Malo, kierujemy się na Chausey, archipelag gdzie lokalni rybacy i żeglarze współgrają ze sobą w bardzo przyjaznej atmosferze. Następnego dnia, wyruszamy na Jeresey gdzie można zafundować sobie spacer ulicami pełnymi sklepików i wpaść na wieczorny koncert bluesowy w Blue Note Bar. W Guernesey warto odwiedzić północne plaże, znane z kitesurfingu i windsurfingu.

Cena wynajmu łodzi na Wyspach Normandzkich od 1650€/tydzień

 

Kierunek 3: La Rochelle

La Rochelle to największy kompleks portowy w Europie dzięki słynnemu Port des Minimes. Miasto posiada również bogate dziedzictwo średniowieczne. Z pokładu statku możecie podziwiać dwie słynne wieże, które strzegą wejścia do Starego Portu. Opuszczając miasto, warto zrobić przystanek na wyspie Ile de Ré, by ucieszyć podniebienie ostrygami, powędrować po uliczkach i odkryć słone bagna (wszystkie ciekawe miejsca na Ile de Ré znajdziecie na stronie Facebook Ré Oùaller). Szczególnie zauroczyła nas wioska Saint-Martin-de-Ré. Wreszcie kierunek na wyspy Ile d’Oléron, Ile d’Yeu i Ile de Noirmoutier ze swoją słynną Passage du Gois, drogą dostępną tylko w czasie odpływu.

Cena wynajmu łodzi w La Rochelle od 970€/tydzień

 

Kierunek 4: Północna Bretania

Mimo trudnych warunków, Bretania Północna pozostaje popularnym kierunkiem dla żeglarzy. Można wybrać się tu do Saint-Quay-Portrieux, uroczej nadmorskiej miejscowości. Popłyńcie zatoką Saint-Brieuc i odkryjcie rajskie zakątki takie jak port rybacki Paimpol, Brehat Island (znany również, jako wyspa kwiatów ze względu na swoją wyjątkową roślinność) i chronione miasteczko Perros-Guirec ciągnące się wzdłuż wybrzeża Granit Rose.

Cena wynajmu łodzi w Północnej Bretanii od 700€/tydzień

Kierunek 5: Zatoka Arcachon

Na naszej liście nie można było pominąć Zatoki Arcachon o powierzchni 155km2 otwartej na Ocean. To prawdziwe małe morze śródlądowe znane z ostryg, rybołówstwa i żeglugi. Płaska linia brzegowa jest idealna do uprawiania sportów wodnych. Na przystanek możecie wybrać przylądek Cap Ferret – pas przybrzeżny na południowym krańcu półwyspu Lege-Cap-Ferret. Zanim podniesiecie żagle i powrócicie do bazy w kierunku Ile aux Oiseaux zajrzyjcie do chat na palach i wiosek rybackich.

Cena wynajmu łodzi w Północnej Bretanii od 2000€/tydzień

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page