Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 04 maj 2017 16:26

Kickonalia 2017 / Juwenalia w Suchej Beskidzkiej

W dniu 6 maja br. w Suchej Beskidzkiej odbędą się kolejne w historii tego miasta JUWENALIA Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii – Kickonalia 2017 – impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń kulturalnych naszego regionu. Jak co roku juwenalia obfitować będą w liczne wydarzenia sportowe i muzyczne. Tegoroczna impreza, kolejny już raz, będzie miała charakter charytatywny – pieniądze zebrane podczas zbiórki publicznej zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. 

 
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii jest najlepszą uczelnią turystyczną w Polsce, kształcącą kadry dla turystyki. Za główny cel stawia sobie nie tylko teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne przygotowanie studentów do przyszłej pracy. 
 
Od kilku lat studenci z powodzeniem organizują Kickonalia, czyli Suskie Juwenalia jako wydarzenie o charakterze charytatywnym. Organizacja tego przedsięwzięcia nie należy do zadań prostych i wymaga wielkiego zaangażowania oraz poświęcenia czasu. Studenci WSTiE są mocno zaangażowani w pomoc potrzebującym, wspierają i inicjują wiele akcji charytatywnych, dlatego też także podczas organizacji swojego święta, jakim są studenckie juwenalia, chcą nieść pomoc innym. 
 
Dzięki trwającej już od kilku lat współpracy z Fundacją Anny Dymnej „Mimo Wszystko” studenci organizujący Kickonalia 2017 przyjęli już po raz kolejny za cel wsparcie osób najbardziej potrzebujących. Każda złotówka zebrana przez studentów podczas studenckiego święta zostanie przekazana na rzecz podopiecznego Fundacji – Pana Pawła, 36-letniego alpinisty chorego na ataksję móżdżkowo-rdzeniową SCA1. Jest to rzadka choroba, która m.in. stopniowo zaburza równowagę, upośledza mowę i słuch, powoduje degradację mięśni. Ta bardzo ciężka, postępująca choroba sprawia, że Pan Paweł dzień po dniu ma coraz bardziej ograniczone możliwości normalnego funkcjonowania – każdy krok, zjedzenie posiłku czy ubranie się wymagają z jego strony ogromnego wysiłku.
 

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page