Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 01 maj 2017 08:03

Chorwacja i Bułgaria na wakacje

Wakacje zbliżają się dużymi krokami i tak naprawdę pozostało już niewiele czasu, aby podjąć decyzję, dokąd w tym roku wyjechać i znaleźć ciekawe zakwaterowanie. W przypadku polskich turystów ogromnym zainteresowaniem, po raz kolejny, cieszą się nadmorskie kurorty w Bułgarii i Chorwacji.

Wakacje zbliżają się dużymi krokami i tak naprawdę pozostało już niewiele czasu, aby podjąć decyzję, dokąd w tym roku wyjechać i znaleźć ciekawe zakwaterowanie. W przypadku polskich turystów ogromnym zainteresowaniem, po raz kolejny, cieszą się nadmorskie kurorty w Bułgarii i Chorwacji. Obydwa te kraje oferują piękne wybrzeża, wspaniałą pogodę oraz stosunkowo niedrogie apartamenty i domy wakacyjne na wynajem.

Czarnomorskie kurorty Bułgarii już od kilku lat postrzegane są jako dobrze wyposażone w nowoczesną infrastrukturę ośrodki wakacyjne, które oferują przyjezdnym zakwaterowanie na najwyższym, światowym poziomie. Jakość tutejszych usług jest naprawdę wysoka, a do tego dochodzą znacznie niższe ceny niż w Europie Zachodniej. Tanie noclegi w Bułgarii proponują zarówno kompleksy apartamentowe w największych resortach, takich jak Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski, ale także kameralne ośrodki, które można znaleźć w mniejszych miejscowościach jak Elenite, Aheloy czy Święty Włas. Normą już jest, że apartamentowce posiadają własne baseny, parkingi czy siłownie. Często goście mają dostęp do pól golfowych i kortów tenisowych. Również zadbano o atrakcje dla najmłodszych w postaci licznych placów zabaw, basenów czy zajęć z animatorem. Nowo budowane apartamentowce tworzą często całe kompleksy wczasowe, które wyróżniają się wysokim standardem i szerokim wachlarzem dodatkowych usług, a także, co najważniejsze, niezwykłą rozpiętością cenową.

Ale tym, co najbardziej przyciąga turystów do Bułgarii, są piękne, piaszczyste plaże, rewelacyjna pogoda oraz kultura i historia – obydwie widoczne w postaci unikatowych zabytków z różnych okresów i o różnych stylach.

Podobne czynniki zresztą decydują o popularności Chorwacji z tą jednak różnicą, że nad Adriatykiem niewiele jest miejsc, w których znajdują się plaże pokryte złocistym piaskiem. Chorwackie wybrzeże zachwyca krajobrazem, w którym wyróżniają się białe, wapienne góry wpadające niemalże wprost do błękitnego morza.

Jeśli natomiast chodzi o zakwaterowanie, to Chorwacja w zdecydowanej większości proponuje apartamenty na wynajem w domach prywatnych bądź całe domy. Często są to komfortowo urządzone wille, nierzadko z basenem. Wzdłuż całego wybrzeża Adriatyku można znaleźć ciekawe i niedrogie noclegi. Jakość oferowanych usług i prezentowany standard zarówno w ośrodkach wypoczynkowych, jak i w prywatnych kwaterach są również bardzo wysokie. Bogatą bazę tego typu kwater prezentuje między innymi serwis tylkochorwacja.pl. Dodatkowym atutem Chorwacji są także atrakcyjne ceny, które w porównaniu z Włochami czy Grecją pozostają wciąż dużo niższe. Tanie w regionie Bałkanówe można jeszcze wypocząć w Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie czy Albanii.

Zarówno Bułgaria, jak i Chorwacja, bogate w imponujące zbytki i piękną przyrodę, zapewniające różnorodne formy aktywnego wypoczynku, są gwarancją na udany wyjazd wakacyjny.

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page