Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 26 kwiecień 2017 20:55

Projekty domów z kosztorysem – dlaczego warto je wybierać?

Kosztorys budowy domu jednorodzinnego pozwala na łatwe sprawdzenie kosztów związanych z każdym etapem realizacji inwestycji. Dzięki niemu mamy gotowy „przepis” na wybudowanie domu, co pozwala na łatwiejszą optymalizację prac budowlanych oraz wykończeniowych.

Koszty wdrożenia w życie projektu domu jednorodzinnego zależne są od szeregu różnych czynników. Warunkuje je jednak nie tylko sam projekt, ale również wybory dokonywane przez inwestora. Jedną z najważniejszych kwestii jest tutaj metraż domu oraz poziom skomplikowania jego konstrukcji. Najmniej zapłacimy za wybudowanie domu o prostej bryle w kształcie sześcianu lub prostopadłościanu. Więcej trzeba będzie już zapłacić za wszelkiego rodzaju dekoracyjne dodatki – balkony, tarasy, lukarny, dachy czterospadowe, kolumny, duże przeszklenia.

Dlaczego warto wybrać kosztorys?

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, projekty domów z kosztorysem pozwalają na łatwiejsze wykonanie inwestycji. Kosztorys wskazuje nam, jaki jest proces realizacji budynku z kosztami poszczególnych etapów prac budowlanych. Możemy wtedy łatwiej planować działania niezbędne do podjęcia, przygotować dokładny harmonogram prac, a na jego podstawie wybrać odpowiednich wykonawców do ich przeprowadzenia.

W kosztorysach znajdziemy przede wszystkim informacje dotyczące materiałów oraz ich kosztów, ale również znajdziemy dodatkowe dane związane z wydatkami na sprzęt budowlany czy robocizną. Ponadto dokładne kosztorysy będą zawierały drobiazgowe informacje o zadaniach do wykonania wraz z ich opisem.


Taki drewniany domek dostępny na https://pracownia-projekty.dom.pl/kolekcje,domy_drewniane.html

Kosztorys – drukowany czy na komputer?

Gdy chcemy zdecydować się na gotowy projekt domu z kosztorysem zakupiony przez internet, możemy spotkać się z dwoma postaciami kosztorysów – drukowanym oraz w postaci pliku do programu Excel lub innego. Pliki możemy albo pobrać ze strony, albo dostajemy je na płycie.

Kosztorys drukowany otrzymujemy wtedy wraz z resztą dokumentacji i nie musimy go już drukować. Jednak bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie kosztorys w formie pliku – wtedy możemy wprowadzać w nim także własne zmiany, na przykład zmodyfikować ceny materiałów, sprzętu i robocizny, by obliczyć koszty dokładniej.

Projekty domów z kosztorysem – kup teraz!

Większość popularnych projektów domów jednorodzinnych gotowych do zakupienia posiada już kosztorysy i są one dostępne od ręki. Można wtedy zamówić je bezpośrednio z projektem i innymi dokumentami. Gdy projekt nie posiada kosztorysu, wtedy może być on wykonany na zamówienie. Najczęściej jest to okres od 5 do 10 dni zależnie od firmy sprzedającej projekty.

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page