Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko
czwartek, 20 kwiecień 2017 08:29

Suska majówka na sportowo i ze smakiem

Co prawda aura bardziej przypomina ferie zimowe, to jednak nie da się ukryć, że wyjątkowo długa tegoroczna majówka zbliża się wielkimi krokami. Mając nadzieję, że jednak będzie ciepła i pogodna, Sucha Beskidzka na ten szereg wolnych dni oferuje sporo atrakcji.

 

Majówka w Suchej Beskidzkiej rozpocznie się 1 maja. O godzinie 9:00 odbędzie się XIX Wystawa Ogrodnicza, a o godzinie 10:00 Suski Festiwal  Smaków.

-  W kulinarną podróż zabiorą nas stowarzyszenia z Suchej Beskidzkiej realizujące wraz ze słowacką gminą projekt dotyczący tradycji i zwyczajów panujących w kuchniach na pograniczu polsko - słowackim, a tematem przewodnim wspólnego gotowania będą potrawy z ryb – zapraszają władze stolicy regionu.

Tego samego dnia na majówkowiczów czekają jeszcze m.in rywalizacje w scrabble oraz otwarte zawody strzeleckie a także pokazy ratownictwa medycznego i wysokogórskiego.

- Drugi dzień maja to przede wszystkim sport i rekreacja. O godz. 9:00 oddział PTTK Ziemi Babiogórskiej zaprasza na wspólny spacer po Suchej Beskidzkiej. Jest to doskonała okazja do lepszego poznania historii miasta, zarówno tej odległej, jak i współczesnej.  O godz. 10:00 w parku zamkowym rozpocznie się XVII Turniej Łuczniczy, w którym udział wezmą zawodnicy i kluby łucznicze z całego regionu. Zmagania zawodników w pięknej parkowej scenerii to prawdziwa gratka dla widzów i fanów łucznictwa, a także okazja by zobaczyć wyczyny przyszłych następców Mistrzyni Europy – Natalii Leśniak, która właśnie w Suchej Beskidzkiej stawiała pierwsze kroki w łucznictwie.  Jak co roku nie zabraknie również piłkarskich emocji za sprawą Turnieju Zakładów Pracy, który rozpocznie się o godz. 13.00 na boisku sportowym „Orlik” – zachęcają organizatorzy majówki.

Poza emocjami sportowymi we wtorek będzie można pośpiewać. O godzinie 18:00 rozpocznie się karaoke na sali rycerskiej suskiego Zamku.

We środę odbędzie się m.in. Msza Święta za Ojczyznę w kaplicy na górze Jasień. O godzinie 18:00 w sali rycerskiej suskiego Zamku wystąpi Mateusz Ziółko.

Od godziny 11.00 na stadionie MKS Babia Góra  rozpoczną się  wyścigi kolarskie. 

Na ty nie koniec. Suska majówka przedłuży się do czwartku.

- O godz. 9.00  w suskim zamku rozpocznie się konkurs historyczno - geograficzny „Ocalić od zapomnienia”. Godzinę później na terenie stadionu MKS Babia Góra odbędą się biegi przełajowe, a w Małej Zbrojowni aktorzy amatorzy i miłośnicy teatru z całego regionu wezmą udział w powiatowych eliminacjach do 32. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK – podaje serwis prasowy Suchej Beskidzkiej. 

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page