Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Tapicer
wtorek, 10 styczeń 2017 16:42

Suskie szkoły w prestiżowym rankingu miesięcznika „Perspektywy”

W głównej „500” znalazły się Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie, Technikum w ZS im. Wincentego Witosa i Technikum w ZS im. Walerego Goetla.

Co roku miesięcznik „Perspektywy” publikuje dwa rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych – jeden dla liceów ogólnokształcących, osobny dla techników. W tegorocznym, który dopiero ujrzał światło dzienne znalazły się trzy placówki oświatowe z Suchej Beskidzkiej.

Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej-Curie znalazło się na 412. miejscu w skali ogólnopolskiej, tym samym poprawiając swoje wyniki z lat poprzednich (przypomnijmy w 2016 i 2015 roku poza pierwszą pięćsetką, w 2014 - 439. miejsce. Suskie LO jest także 38. najlepszym liceum w województwie małopolskim i otrzymało tym samym brazową tarczę.

– Jesteśmy zadowoleni z lokaty. Ranking jest taka informacją zwrotną dla szkoły, jaką pozycję osiąga się w skali kraju czy województwa. Nie jest to jednak najważniejsza rzecz, gdyż szkoła jest reprezentowana przez ofertę i możliwości, jakie tworzy dla uczniów obecnych i przyszłych. Na nasze warunku to, co udało się uzyskać, udało się zrobić to duży sukces. Przede wszystkim, jesteśmy dumni nie tyle z pozycji w rankingach, co z tego, że znaczna większość naszych uczniów dostaje się na uczelnie, na które chce się dostać, a nie na te, na których studia go wybrały. To dobry wskaźnik, dobra prognoza na przyszłość – komentuje mgr Jan Zadora, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie.

92 miejsce w małopolsce zajęło Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja z Jordanowa.Sukces zanotowało Technikum w ZS im. Wincentego Witosa, mimo niewielkiego spadku w stosunku do poprzedniego roku zajęło 119. miejsce w Polsce, z lokatami uzyskanymi w latach minionych następująco (2016 rok - 82, 2015 - 193, 2014 - 264). Jest także 15. w skali wojewódzkiej (srebrna tarcza).

Nieduży spadek czeka niestety Technikum w ZS im. Walerego Goetla w Małopolsce, które w 2016 roku znalazło się na 98. miejscu, w latach poprzednich odpowiednio w 2015 – 57., w 2014 – 96. miejsce. Tym razem szkoła znalazła się na 147. miejscu, ale wciąż utrzymuje stabilną, w tym roku znalazło się na 19. lokatę w województwie (srebrna tarcza). 

Technikum w ZS im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie znalazło się na 265. miejscu, odnotowując spadek z uzyskanej w zeszłym roku 142. lokaty.

----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page