Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Bankowe \usługi
wtorek, 10 styczeń 2017 09:10

Między Niebem, a Ziemią – opowieść ze stajenki. Jasełka w Marcówce. (wideo)

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

 

Przedstawienie jasełkowe  przygotowywane   i wystawiane przez uczniów  Szkoły Podstawowej w Marcówce to już tradycja i duże przedsięwzięcie. Scenariusz przedstawienia przygotowywany jest dwa miesiące wcześniej. Później trzeba nauczyć się ról, przeprowadzić próby, przygotować dekoracje i kostiumy… i spiąć to wszystko w jedną całość…i zaprezentować przed publicznością. Tak właśnie zrobili i zaprezentowali je w piątek 6. stycznia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które wykonywali uczniowie. Do wspólnego śpiewu   włączyli się nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście.

Opracowaniem scenariusza, muzyki, doborem kolęd i pastorałek, projektem scenografii, kostiumów teatralnych, a przede wszystkim reżyserią spektaklu zajęło się grono pedagogiczne,  a w szczególności p. Jolanta Fidelus.

 Występ, w który zaangażowało się kilkudziesięciu uczniów z różnych klas oraz nauczyciele  podziwiała liczna widownia. Aktorskie popisy uczniów oklaskiwali rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. A wśród nich : Łukasz Palarski – wójt Gminy Zembrzyce , ks. Jan Kapusta – proboszcz z Zembrzyc, oraz radni : Janina Koziołek, Jan Gierat.

Po występie głos zabrała p. Renata Krzystoń- dyrektor szkoły, która podziękowała młodym aktorom za udział w spektaklu, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za przygotowanie tak wspaniałego występu.

 SP w Marcówce

 

 

 

Home Top of Page