Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 26 listopad 2016 16:55

Statuetka Kamena dla Barbary Woźniak - dyrektor Miejskiego Muzeum w Suchej Beskidzkiej

Nagroda przyznana jest osobom, zespołom, instytucjom i stowarzyszeniom, których działalność przyczynia się znacząco do rozwoju twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w Suchej Beskidzkiej. Kamena przedstawia stojącą w tanecznym ruchu postać kobiety, trzymającą w rękach flet przykrytą zwiewnym woalem. Postać Kameny umiejscowiona jest na czaszy dzwonka. Autorem statuetki jest Wiesław Kwak.

W kategorii animator kultury nagrodę otrzymała Barbara Wożniak – Dyrektor Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Barbara Woźniak  jest absolwentką Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunkach: Etnologia i Antropologia Kulturowa oraz Historia Sztuki. Obecnie jest w trakcie realizacji przewodu doktorskiego w zakresie nauk humanistycznych i ekonomicznych na Wydziale Komunikacji i Zarządzania Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Suchej Beskidzkiej mieszka od 1998 roku, gdzie po odbyciu stażu w Miejskiej Bibliotece Publicznej, pracowała w Miejskim Ośrodku Kultury - Zamek w Suchej Beskidzkiej, jako specjalista do spraw wystaw w Galerii Sztuki MOK-Zamek. Od kwietnia 2007 roku jest Dyrektorem Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej. Posiada tytuł kustosza dyplomowanego z nadania Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uprawnienia w zakresie zarządzania kulturą i zarządzania projektami. Jej umiejętności sprawnego i efektywnego działania wyrażają liczne przedsięwzięcia i wystawy, nawiązujące do dziedzictwa historycznego oraz kulturowego Suchej Beskidzkiej, jednocześnie promując miasto i region.

Pani Barbara Woźniak jest autorką i współautorką wielu publikacji, przewodników, albumów historycznych i opracowań związanych z miastem i regionem.

 
----- ----- -----
----- ----- -----
Home Top of Page