Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 28 marzec 2015 21:17

SEKRETY SZTUKI 2015

27 marca br. w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się XIV Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych „Sekrety Sztuki”. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie przygotować stylizację postaci na wylosowany temat (np. estradowa rockowa, punkowa, popowa, karnawałowa, teatralna – postać fantazyjna, awangardowy ślub, folkowa).

 

Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu był Wydział Środowiska Powiatu Suskiego. Do udziału zgłosiły się ekipy z siedmiu gimnazjów powiatu suskiego. Nad przebiegiem zmagań czuwali jurorzy: Rafał Lenart – artysta plastyk, Katarzyna Chwałek- kulturoznawca, Anna Ulrich- nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół, Katarzyna Biedrawa – nauczyciel Zespołu Szkół, Danuta Nitoń-Kwak – artysta plastyk ,nauczyciel Zespołu Szkół. Uczestnicy konkursu najpierw rywalizowali w części teoretycznej, a następnie przystąpili do przygotowania stylizacji, a także wystawili przygotowane przez siebie projekty.

I miejsce Gimnazjum w Budzowie

II miejsce Gimnazjum w Makowie Podhalańskim

III miejsce Gimnazjum w Osielcu

W turnieju uczestniczyli również : Gimnazjum w Sidzinie, Gimnazjum w Juszczynie, Gimnazjum w Stryszawie, Gimnazjum w Lachowicach.

Turniej uatrakcyjnił wspaniały pokaz stylizacji zaprezentowany przez uczniów Zespołu Szkół pod opieką p.Anny Ulrich.

Danuta Nitoń-Kwak

Home Top of Page