Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 16 styczeń 2015 15:56

III Przegląd Kolęd i Pastorałek

W czwartek 15 stycznia 2015  r. sala gimnastyczna ZSO  im. M.Skłodowskiej–Curie w Suchej Beskidzkiej rozbrzmiewała dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

 

Odbył się tam III Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego  organizatorem był ZSO.

Konkurs ten był adresowany do uczniów gimnazjum i szkół ogólnokształcących z powiatu suskiego. W konkursie  wzięło udział  15 solistów oraz 18  zespołów, ocenianych przez jury w składzie : p.Jan Zadora- dyrektor ZSO, p. Małgorzata Skawińska – nauczyciel języka polskiego, p.Paulina Międzybrodzka, ks. Piotr Fąfrowicz,ks. Piotr Pacyga.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowała się młodzież z Osielca, Bystrej , Ślemienia ,Budzowa , Jordanowa , Makowa Podhalańskiego, Toporzyska.

W przerwie podczas obrad jury przed publicznością wystąpiła młodzież z „Goetla” oraz z suskiego liceum z „wiązanką przebojów góralskich”. Po powrocie z obrad , jury stwierdziło , że nie miało łatwego zadania przy tak wielu wspaniałych wykonaniach.

 

Oto laureaci III Przegląd Kolęd i Pastorałek

 

Kategoria soliści :

 

1.Mariola Siepak – ZS w Osielcu

2.Julia Kołacz - Gimnazjum Budzów

3. Emanuela Banach  -ZSO Sucha Beskidzka,

 

Kategoria zespoły :

 

1.”Kolędnicy z gwiazdą” – Gimnazjum Budzów .

2.”My są chłopy z Mechanika , takich chłopów nie ma nika” – ZS. im. W.Goetla,

3.By Arts – ZS w Bystrej ,

 

 Jury przyznało także dwie nagrody. Wyróżnienie otrzymała Joanna Master , a „ nagrodę publiczności” otrzymał Dariusz Semik z ZSO w Suchej Beskidzkiej.

Laureaci otrzymali nagrody oraz  pamiątkowe dyplomy, natomiast resztę uczestników obdarowano  słodkimi upominkami , które ufundowali księża .

 

 

Home Top of Page