środa, 07 listopad 2018 08:34

100-lecie odzyskania niepodległości uczcili na sportowo

Główne uroczystości związane z okrągłą, setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w całym powiecie 11 listopada. Niektóre szkoły postanowiły uczcić to wydarzenie nieco wcześniej i na sportowo. Na stadionie w Suchej Beskidzkiej odbył się bieg sztafetowy 100x100, w Jordanowie oraz w Lachowicach rozegrano turnieje siatkarskie.

Uczniowie suskiego LO wraz z nauczycielami i dyrekcją zorganizowali sztafetę 100 x 100m. Bieg został przeprowadzony na stadionie lekkoatletycznym w Suchej Beskidzkiej. Uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęło aktywne świętowanie. Stu bardzo chętnych i aktywnych uczniów i nauczycieli przystąpiło do biegu. Każdy z zawodników miał do przebiegnięcia 100 metrów. Jak na bieg sztafetowy przystało trzeba było przekazać sobie, wcale nie pałeczkę sztafetową, ale flagę biało – czerwoną. Ostatnia para lekkoatletów zakończyła bieg, przebiegając przez bramą utworzoną przez panią dyrektor Annę Salę i panią w-ce dyrektor Annę Tatarę

Tymczasem w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach odbył się niepodległościowy turniej w piłkę siatkową dla dziewcząt oraz chłopców. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły: ZSISM Stryszawa, SP Kuków, SP 2 Stryszawa oraz ZSP Lachowice. Po zaciętych meczach i pięknych wymianach wyłoniono zwycięzców w obu kategoriach. We współzawodnictwie dziewcząt wygrała ZSISM Stryszawa przed ZSP Lachowice, SP Kuków i SP 2 Stryszawa. W kategorii chłopców wygrało ZSISM Stryszawa przed ZSP Lachowice i SP 2 Stryszawa. Nagrody wręczali dyrektor ZSP w Lachowicach, pani Elżbieta Piecha oraz wicedyrektor, p. Mateusz Wit Sarlej.

Także w formie turnieju w piłkę siatkową, ale już tylko dla dziewcząt, 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległość świętowano w Jordanowie. W hali SP w Jordanowie odbył się między gminny turniej siatkówki, w którym wystartowało aż sześć drużyn: SP Toporzysko, SP Osielec, SP Łętownia, SP Bystra Podhalańska, SP Naprawa oraz gospodynie z SP Jordanów. Po zaciętych meczach triumfatorem zawodów została drużyna dziewcząt ze SP w Łętowni. Drugie miejsce zajęła SP w Toporzysku, a trzecie SP w Jordanowie. Puchary wręczył dyrektor jordanowskiego MOK, pan Jan Hanusiak.