wtorek, 30 październik 2018 20:56

Tarnów da się lubić! Suscy uczniowie z medalami w zawodach lekkoatletycznych

Nie zawiedli powiatowi lekkoatleci, którzy po tym, jak znakomicie zaprezentowali się podczas finałów powiatowych w ramach Indywidualnej Ligi LA, pojechali do Tarnowa, aby zmierzyć się z najlepszymi uczniami-lekkoatletami w Małopolsce. Najpierw w poniedziałek 21 października kurs na Tarnów obrali uczniowie z klas 7,8 oraz 3 gimnazjum. Dzień później również do Tarnowa udała się reprezentacja powiatu suskiego szkół średnich.

W poniedziałek w Tarnowie odbył się finał wojewódzki w Indywidualnej Lidze LA w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Kilka medali przywieźli z niego uczniowie reprezentujący szkoły z naszego powiatu. Julia Przybyś (ZS Zembrzyce) została mistrzynią województwa w konkurencji pchnięcia kulą 3 kg, a Natalia Polak (ZSP Lachowice) brązową medalistką w tej samej dyscyplinie.

Złoto w biegu na 1000 m wybiegał Maciej Sikora (ZSiSM Stryszawa) oraz sztafeta chłopców 4x100 m z SP1 Sucha Beskidzka w składzie: Kamil Słapa, Kamil Król, Mateusz Świętek i Jan Bańdura. Rezerwowym zawodnikiem był: Mateusz Sitarz.

Brąz w biegu na 300 m zdobył Rafał Ożóg (SP Żarnówka).

Bardzo bliska medalu w biegu na 600 metrów była Magdalena Dyduch (ZSP Lachowice), której do podium zabrakło 0,6 sekundy! W tym samym biegu szóste miejsce zajęła Natalia Leśniak (ZSP Skawica).

Pół metra do podium zabrakło Zuzannie Bercal (ZSiSM Stryszawa) w rzucie oszczepem, która ostatecznie zajęła miejsce czwarte. Szósta w rzucie oszczepem była Julia Janik (ZSP Skawica).

Na siódmym miejscu start w sztafecie 4x100 metrów zakończyła uczennice SP1 Budzów.

W pierwszej dziesiątce zameldowali się również uczniowie z powiatu suskiego. Piąty na dystansie 1000 metrów był Jakub Kołacz (SP1 Budzów), a dziesiąty Antoni Trzebuniak (ZS Zawoja Wilczna). Siódmy w biegu na 100 metrów był Rafał Ożóg (SP Żarnówka), a dziesiąty Mateusz Świętek (SP1 Sucha Beskidzka) do spółki z Błażejem Gołuckim (ZS Zembrzyce). Na dziewiątym miejscu swój start w konkurencji pchnięcia kulą zakończył Patryk Basiura (SP1 Zawoja Centrum). W konkurencji rzutu oszczepem najwyżej spośród zawodników z naszego powiatu, na miejscu siódmym, znalazł się Mateusz Pitek (SP1 Budzów).

INDYWIDUALNA LIGA LA - DZIEWCZĘTA - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019 - 22.10.2018 - TARNÓW

INDYWIDUALNA LIGA LA - CHŁOPCY - IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019 - 22.10.2018 - TARNÓW

Dzień później kurs na Tarnów obrali najlepsi lekkoatleci z finałów powiatowych w ramach Indywidualnej Ligi LA w kategorii Licealiady. I podobnie jak ich młodsi koledzy i koleżanki w poniedziałek, także i oni wrócili do naszego powiatu z garścią medali.

Podwójnym złotym medalistą został Jakub Pietrusa (LO Sucha Beskidzka), zwyciężając w biegach sprinterskich na 100 i 200 m. Złoto w konkurencji rzutu oszczepem zdobył Mateusz Pacyga (ZS Goetla Sucha Beskidzka).

Dwa srebra wywalczyła Emilia Sala (LO Sucha Beskidzka) – w skoku w dal i w biegu na 400 m. Z brązowym medalem opuszczał Tarnów Kamil Wajdzik (ZS Goetla Sucha Beskidzka), który zdobył trzecie miejsce w pchnięciu kulą. Brązowe medale zdobyła sztafeta chłopców z LO Sucha Beskidzka w biegu 4 x 100 m. w składzie – Jakub Pietrusa, Michał Koczur, Szymon Barzycki i Mateusz Sala

Piąty na dystansie 400 metrów był Łukasz Orędarz (ZS Goetla Sucha Beskidzka).