Reklama


Siatkarki z Zawoi walczyły w silnie obsadzonym memoriale w Kalwarii Zebrzydowskiej

Aż cztery drużyny reprezentujące Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi rywalizowały podczas VI Memoriału Bogusława Żaloudika o Puchar Burmistrza Kalwaria Zebrzydowska. Turniej zgromadził czołowe zespoły młodzieżowej siatkówki z Małopolski i dostarczył wielu sportowych emocji.

W sobotnich zmaganiach udział wzięły młodziczki z Zawoi, które trafiły do bardzo wymagającej grupy. Choć nie udało się awansować po fazie grupowej, zawodniczki zaprezentowały ambitną i wyrównaną walkę z mocnymi rywalkami. Szczególnie cenny okazał się remis z SMS Solna Wieliczka.

Reklama

W dalszej części turnieju drużyna pewnie pokonała zespoły KS Monster Rabka-Zdrój oraz PKS Kalwaria Zebrzydowska II. Ostatecznie po zaciętym meczu z UKS Jedynka Libiąż zawodniczki z Zawoi zakończyły rywalizację na 9. miejscu wśród 11 drużyn.

Jak podkreślają trenerzy, mimo końcowej lokaty zespół prezentował się bardzo dobrze również na tle najmocniejszych ekip, a o wynikach decydowały detale i większy spokój rywalek w kluczowych momentach spotkań.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. MKS MOS Wieliczka
2. PGE SMS Solna Wieliczka
3. Setbol Oświęcim
...
9. Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi 

Reklama

Organizatorem wydarzenia był PKS Św. Józef Kalwaria Zebrzydowska przy wsparciu Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz samorządu Gmina Kalwaria Zebrzydowska.

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/05/2026 13:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama