W ani jednym województwie w kraju nie odnotowano ostatniej doby więcej niż tysiąc zakażeń koronawirusem. Trzeba jednak pamiętać, że za nami niedziela, a zatem dzień, w który wykonuje się najmniej badań. Epidemiolodzy wskazują przy tym, że nie wiadomo jak na poziom zakażeń wpłynie przybycie do Polski ponad 2 mln uchodźców, gdyż na Ukrainie poziom wyszczepienia jest dużo niższy niż w naszym kraju.
W ostatnich godzinach potwierdzono 4 165 zakażenia koronawirusem (3 760 nowych i 405 ponownych). Najwięcej na Mazowszu (932), Wielkopolsce (409) oraz w województwach pomorskim (344) i śląskim (343). Dwucyfrowe wskazania były w czterech województwach – opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i podlaskim.
Zmarły trzy osoby chorujące na COVID-19. W tym jedna wyłącznie na COVID-19, a dwie wskutek ciężkiego przebiegu tej choroby i chorób współistniejących.
Ostatniej doby w powiecie suskim na 79 testów (o 20 więcej niż wczoraj) wykryto 3 przypadki zakażenia SARS-CoV-2 (3 nowe), co daje 0,36 przypadku na 10 tys. mieszkańców, przy 0,12 wczoraj, gdy wykazano 1 zakażenie
Do dziś zakażonych koronawirusem zostało 5943 mieszkańców powiatu suskiego. 251 z nich nie zdołało przezwyciężyć choroby (205 cierpiało na choroby współistniejące, a 46 chorowało wyłącznie na COVID-19). Na kwarantannie przebywa 61 mieszkańców powiatu, czyli o 2 więcej niż wczoraj.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze