Sezon piłkarski zbliża się ku końcowi. Już za 37 dni pierwszy mecz Polaków na Mistrzostwach Europy we Francji, znamy finalistów Ligi Mistrzów i Ligi Europy, lada moment wyjaśni się, kto zostanie mistrzem Polski. Do końca sezonu jednak nie poznamy losów wszystkich drużyn z naszego powiatu w poszczególnych ligach - nierzadko wszystko może rozstrzygnąć się nawet w ostatnich kolejkach.
IV-LIGA
Tylko jedno zwycięstwo w tym sezonie na swoim stadionie ma Garbarz. Statystyka ta będzie trudna do poprawienia w sobotnim pojedynku z czwartym w tabeli Orłem Piaski Wielkie. - Wierzę, że Garbarz jest w stanie zagrać dobry mecz i wygrać. Nie ma niczego do stracenia. Piłkarze muszą zaufać trenerowi Zdzisławowi Janikowi, który ma doświadczenie, też z pracy w Garbarzu, w pracy w trudnych sytuacjach - mówi nasz piłkarski ekspert Paweł Krzeszowiak.
- Zaimponował mi Halniak w pierwszej połowie spotkania z Wiślanami Jaśkowice. Tak też trzeba umieć zagrać, żeby rywal, który posiada bardziej doświadczonych zawodników, nie mógł rozwinąć skrzydeł. Po przerwie Wiślanie udowodnili jednak, że nieprzypadkowo są wysoko w tabeli, mogli wygrać wyżej. Liczę, że trenerzy Wąrzyk i Gąstała przygotują odpowiednią taktykę na Michałowiankę, która przyniesie komplet punktów - dodaje Krzeszowiak.
Garbarz Zembrzyce – Orzeł Piaski Wielkie / sob. 07.05.2016 godz. 17:00
Michałowianka Michałowice – Halniak Maków Podhalański / sob. 07.05.2016 godz. 17:30
V-LIGA
Po dwóch remisach z rzędu w spotkaniach, w których Tempo Białka było drużyną lepszą i powinno schodzić z boiska zwycięsko, tym razem podopieczni Macieja Melzera pojadą do Żarek. - Powinni na rywalu wyładować swoją sportową złość - przewiduje Paweł Krzeszowiak. - Tempo posiada ogromną jakość, zawodnicy, którzy wchodzą z ławki wcale nie są gorsi od tych z wyjściowego składu - dodaje.
Tylko z Dębem Paszkówką, i to u siebie, w tym roku wygrały rezerwy Soły Oświęcim. Jałowiec Stryszawa także nie rozpieszcza, jeżeli chodzi o rozegranie dwóch spotkań na dobrym poziomie, lecz mimo wszystko zdaniem naszego eksperta, można w nim upatrywać faworyta przed niedzielną potyczką. - Liczyłem, że wygrana z LKS Bobrek będzie takim przełomem, jeżeli chodzi o stryszawian. Niestety, potem przyszły dwie porażki i sytuacja w tabeli Jałowca dalej jest daleka od bezpiecznych. Soła również gra w kratkę, Jałowiec jest w stanie ją zaskoczyć - uważa Krzeszowiak.
LKS Żarki – Tempo Białka / sob. 07.05.2016 godz. 16:00
Soła II Oświęcim – Jałowiec Stryszawa / niedz. 08.05.2016 godz. 17:00
A-KLASA
Formę dwóch kandydatów do awansu sprawdzi w najbliższych dwóch spotkaniach Babia Góra Sucha Beskidzka. Do stolicy powiatu suskiego w sobotę przyjedzie lider Cedron Brody, za tydzień - wicelider Znicz Sułkowice-Bolęcina. - Będą to ciekawe spotkania. Babia Góra ma zawodników, którzy znają smak gry w okręgówce, więc umiejętności Cedronu i Znicza nie powinny być żadnym zaskoczeniem. Mam nadzieję, że Sławek Bączek będzie mógł skorzystać z tych bardziej doświadczonych zawodników, jak Maciek Żaczek, Tomek Ścieszka czy strzelającego ostatnio gola za golem Dawida Choczyńskiego - mówi nasz piłkarski ekspert.
Osiem goli w ostatnich trzech meczach zdobyły Lachy Lachowice. Wystarczyło to tylko do zdobycia jednego punktu. - Do końca sezonu jeszcze siedem kolejek. To nie czas, by godzić się ze spadkiem - uważa Krzeszowiak. Rywal do przełamania wydaje się być odpowiedni - Płomień Sosnowice nie wygrał od trzech spotkań.
Bardzo dobry start w rundzie wiosennej Jordana Jordanów sprawił, że do pozycji lidera podopieczni Zdzisława Gacka tracą tylko trzy punkty. W niedzielę do Jordanowa przyjeżdża Lubań Tylmanowa, który podobnie jak Orawa Jabłonka ma 40 pkt na punkcie (czyli trzy oczka więcej od Jordana). Kibiców w Jordanowie napawać przed tym meczem może dodatkowo fakt, że w poprzedniej kolejce w Nowym Targu pełne dziewięćdziesiąt minut rozegrał Paweł Romaniak. Ba, Jordan strzelił w Nowym Targu pięć goli, a żaden z nich nie był dziełem najlepszego zawodnika Jordana.
Babia Góra Sucha Beskidzka – Cedron Brody / sob. 07.05.2016 godz. 17:00
Lachy Lachowice – Płomień Sosnowice / sob. 07.05.2016 godz. 17:00
Żarek Barwałd Górny – Naroże Juszczyn / sob. 07.05.2016 godz. 17:00
Jordan Jordanów – Lubań Tylmanowa / niedz. 08.05.2016 godz. 17:00
B-KLASA
- Tradycyjny wysyp spotkań derbowych zobaczymy w B-klasie. Za plecy Gromu wskoczył Żuraw Krzeszów, chociaż do końca będą go naciskać inne drużyny, na czele ze Strzelcem Budzów. Zawsze lubię patrzeć na wyniki w tej lidze i to, jak zmieniają one co tydzień pozycje drużyn w tabeli - mówi Paweł Krzeszowak.
Grom Grzechynia – Błyskawica Marcówka / sob. 07.05.2016 godz. 16:00
KS Bystra – LKS Bieńkówka / sob. 07.05.2016 godz. 17:00
Dąb Sidzina – Huragan Skawica / sob. 07.05.2016 godz. 17:00
Świt Osielec – Watra Zawoja / niedz. 08.05.2016 godz. 11:00
Luboń Skomielna Biała – Unia Naprawa / niedz. 08.05.2016 godz. 14:00
Jubilat Izdebnik – Żuraw Krzeszów / niedz. 08.05.2016 godz. 16:00
Olimpia Zebrzydowice – Strzelec Budzów / niedz. 08.05.2016 godz. 17:00
C-KLASA
Chełm Stryszów – Tarnawianka Tarnawa Dolna / niedz. 08.05.2016 godz. 17:00
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze