Najnowsze dane epidemiczne podane przez Ministerstwo Zdrowia są jednoznaczne. Padł nowy rekord dobowej ilości zakażeń koronawirusem i to nie tylko w trakcie V fali pandemii, ale od początku jej ogłoszenia.
Od początku pandemii odnotowano w naszym kraju ponad 4,6 mln przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Blisko 104,7 tys. osób nie zdołało przezwyciężyć wirusa i zmarło. Minionej doby wykonano ponad 173,4 tys. testy. W 53 420 przypadkach dały wynik dodatni. Tak ogromnej ilości zakażeń jeszcze dotychczas nie odnotowano. Zdecydowanie najwięcej było ich w województwach mazowieckim (8524) i śląskim (8042). Na trzecie miejsce w tym zestawieniu wskoczyło wielkopolskie (4583), a na czwarte spadło małopolskie (4457). Niewiele mniej zakażeń odnotowano również w dolnośląskim (4423). Najmniej było ich w lubuskim (649) i świętokrzyskim (984), a w równie małych opolskim (1219) i podlaskim (1259), co oznacza, że i tam poziom zakażeń jest wysoki gdy weźmie się pod uwagę ilość mieszkańców tych województw.
Z powodu COVID-19 zmarły 62 osoby, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 214 osób.
Biorąc wysoki poziom zakażeń, to powiat suski jest obecnie białą plamą. Ostatniej doby wykryto w nim tylko 34 przypadki (4,04 na 10 tys. mieszkańców) na 243 przeprowadzone badania. Co ważne COVID-19 nie zabrał żadnego ludzkiego życia. Liczba osób objętych kwarantanną wynosi 1064.
Do dziś zakażonych koronawirusem zostało 7 358 mieszkańców powiatu suskiego. 228 z nich nie zdołało przezwyciężyć choroby (190 cierpiało na choroby współistniejące, a 38 chorowało wyłącznie na COVID-19). Na kwarantannie przebywa 1138 mieszkańców powiatu.
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szczerze. To wsadzie sobie gdzieś te statystyki. Sa zaklamane jak nie wiem.!!
Mam to gdzieś czy bedzie 50 tys czy 100 tys. Te statystyki sa mocno naciagane. My musimy się nauczyć żyć z tym covidkiem czy jest czy go nie ma. Ciekawe że w Anglii stadiony otwarte człowiek na człowieku i pełen luz A u nas panika w mediach I tyle. Walić te statystyki
Szczerze. To wsadzie sobie gdzieś te statystyki. Sa zaklamane jak nie wiem.!!
Mam to gdzieś czy bedzie 50 tys czy 100 tys. Te statystyki sa mocno naciagane. My musimy się nauczyć żyć z tym covidkiem czy jest czy go nie ma. Ciekawe że w Anglii stadiony otwarte człowiek na człowieku i pełen luz A u nas panika w mediach I tyle. Walić te statystyki