23 marca, w sobotę, o godzinie 16. 00 w Makowskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert z okazji 10. rocznicy kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Był to wspaniały hołd oddany Największemu Polakowi – mądremu, sprawiedliwemu, odważnemu, posiadającemu wielką charyzmę, siłę, dzięki którym zmienił bieg historii. Obyśmy i dziś czerpali z przesłań, nauk Ojca Świętego Jana Pawła II wcielając je w życie przede wszystkim: miłość, dobroć, pomoc potrzebującym, prawdę, sprawiedliwość, głoszenie wszystkim Chrystusa, modlitwę, pokutę, zadośćuczynienie, prawo do życia, świętości, wyznania, Miłosierdzie Boże, opieka Matki Bożej nad nami, wolność, pojednanie, dbałość o kulturę, dziedzictwo narodowe, zwycięstwo dobra nad złem, upatrywania w Krzyżu nadziei, a także zbawienia, tolerancja, braterstwo, przebaczenie, solidarność, praca odpowiedzialna, uczciwa, solidna jako podstawa egzystencji i rozwoju, pielęgnowanie pokoju w Ojczyźnie, jak również na świecie, patriotyzm, Człowieczeństwo, oraz wiele innych. To On wskazywał i wskazuje nadal z góry nam wszystkim drogę do wieczności. Za przyczyną Papieża nastąpiło wśród ludzi na globie wiele nawróceń i uzdrowień.
W koncercie wystąpili aktorzy: Adrian Gawlik, Urszula Grabowska, wokaliści: Marcin Jajkiewicz, Dariusz Mucha, Mariola Siepak – Drobna, Joanna Smajdor – Kotowicz, Natalia Szczypuła, Piotr Szewczyk, Rafał Żur oraz Orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Odrobiny.
Świetne występy aktorów, wokalistów, orkiestry uświetniły znaczącą rocznicę. Wszystkie miejsca w sali były zajęte. Wśród widzów panowała miła atmosfera, pełna przeżyć, wzruszeń, zadumy. „Przepiękny koncert, wspaniali artyści, wzorcowa organizacja, wzruszyliśmy się, jesteśmy w pełni zadowoleni, On patrzy teraz na nas z nieba, dziękujemy Papieżowi za wszystko, wychodzimy ubogaceni duchowo”, świetne były efekty dźwiękowe i świetlne, nie zabrakło góralskiej nuty, którą ukochał Ojciec Święty” - tuż po wyjściu mówili widzowie.
Organizatorem koncertu była Fundacja im. Bronisława Chromego. Partnerem Głównym – Małopolska św. Janowi Pawłowi II. Współorganizatorami: Gmina Maków Podhalański i Makowskie Centrum Kultury.
Koncert wymowny w treści duchowe, w wiarę, nadzieję, miłość, zakończył się owacjami publiczności na stojąco oraz bisem.
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!