W tegorocznej edycji prestiżowego konkursu „Osobowość Ziem Górskich" laureatem w kategorii „Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich" została Restauracja i Hotel „Kasper Suski”. Kapituła doceniła też działalność górskich ratowników.
Suski magistrat podaje, że konkurs „Osobowość Ziem Górskich" to plebiscyt wyróżniający osoby, organizacje i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich na obszarze Żywiecczyzny, Podhala i Beskidów.
- Adresatami corocznych nagród są samorządowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy, a także inne wybitne postaci życia publicznego. Konkurs ma na celu popularyzację ludzi, których działalność i osiągnięcia na terenie ziem górskich mogą stanowić wzór do naśladowania i zachętę dla innych – wyjaśniają urzędnicy.
W tym roku powiat suski godnie reprezentowała Restauracja i Hotel „Kasper Suski” z Suchej Beskidzkiej, która zyskała miano Osobowości Ziem Górskich w kategorii Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich. Warto też wspomnieć o wyróżnieniu dla szefa działających m.in. na terenie Babiej Góry ratowników GOPR. Osobowością Ziem Górskich został Jerzy Siodłak, naczelnik Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Laureatami konkursu Osobowość Ziem Górskich w pozostałych kategoriach zostali:
- Osobowość Ziem Górskich – Jerzy Siodłak Naczelnik Beskidzkiej Grupy GOPR
- Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich –Pracownia Stroju Regionalnego Agencja Artystyczna "Jadwiga"
- Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich – ELMONTAŻ Sp. z o.o.
- Dziennikarz Ziem Górskich –EliskaPrecova Reporter Televizje JOJ (Słowacja)
- Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich - Juraj Filo Starosta Liptowsky Jan
- Sportowiec Ziem Górskich – Janusz Rokicki z Wisły - niepełnosprawny lekkoatleta, kulomiot.
- Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich – Ochotnicza Straż Pożarna z Nowego Targu
Zdjęcia. KasperSuski.pl
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze