Reklama


Jasełka w ZSP w Krzeszowie

19/12/2022 18:22

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest inscenizacja o Bożym Narodzeniu, czyli Jasełka.

W naszej szkole tegoroczne przedstawienie  zostało przygotowane przez uczniów z klas od pierwszej do ósmej a nad całością czuwały Panie: Anna Wojtyłko oraz Irena Targosz.

Nastrój wyjątkowości i magii dopełniły mieniące się światełka i  piękna dekoracja, o którą zadbały Panie: Mariola Binek – Wosinek, Anna Sądaj, Maria Wojtyłko, Beata Baca, Joanna Kinder, Iwona Wajdzik – Bielarz, Elżbieta Płaczek, Jolanta Dziepak, Marta Leńczowska, Jolanta Nosal – Łasak, Magdalena Matonóg, Justyna Ćwiertnia i Elżbieta Wiewióra.

Reklama

Występ uświetnił wspaniały śpiew chóru aniołków i żywa muzyka grupy prowadzonej przez Panią Małgorzatę Kubieniec. O oprawę muzyczną zadbali także absolwenci naszej szkoły, mianowicie Dominik Bogdan z zespołem, a także solistka Dominika Lenart.  

Przed rozpoczęciem Jasełek Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Krzeszowie, Pani Agata Gołuszka, uroczyście przywitała całą społeczność szkoły, a także zaproszonych gości.  

Celem przedstawienia było wprowadzenie wszystkich w refleksyjny nastrój podczas oczekiwania na zbliżające się święta. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed zgromadzoną publicznością.  Goście mogli przeżyć historię Marii i Józefa. Scenki z życia nowo narodzonego Dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami. Nie zabrakło też Heroda, który za wszelką cenę chciał utrzymać się u władzy, podstępnych Diabłów i Śmierci. Uczniowie doskonale wcielili się w swoje role oraz zaprezentowali umiejętności wokalne, recytatorskie i aktorskie.

Reklama

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości , zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań, aby tegoroczne Jasełka były dla wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia, oraz na długo zapiszą się w pamięci obecnych.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali tak piękne Jasełka. Podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy brali udział w przygotowaniu i organizacji kiermaszu świątecznego, podczas którego można było zakupić przepyszne wypieki oraz ozdoby świąteczne.

Reklama

Beata Baca 

Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama