Dwie debiutujące drużyny w Babiogórskich Mistrzostwach Żaków w halową piłkę nożną, czyli Dąb Tomice i KS Bystra spotkały się w wielkim finale.
16 drużyn, 80 goli i niepoliczalne emocje towarzyszyły sobotnim zmaganiom w zawojskiej hali podczas pierwszego dnia Babiogórskich Mistrzostw w halową piłkę nożną. Dziś odbyły się zawody dla żaków (rocznik 2015 i młodszy), w niedzielę do rywalizacji przystąpią orliki (rocznik 2013 i młodszy).
Zawojski turniej jest tak skonstruowany, że każdy mecz jest na wagę złota. Czasem i zdobyte gole odgrywają kluczową rolę przy ostatecznych, grupowych rozstrzygnięciach - tak było w grupie B, gdzie Jordan Jordanów i Lachy Lachowice zgromadziły taką samą liczbę punktów (w bezpośrednim meczu był remis), lecz na końcu to jordanowianie zagrali o miejsce trzecie, bo mieli lepszy bilans bramkowy od lachowiczan. Taka sama sytuacja zaistniała w grupie A - gdzie cztery punkty na koncie miały BCS Zawoja i Naroże Juszczyn, a w bezpośrednim pojedynku był remis. Tam również zawojanie byli skuteczniejsi w tej fazie grupowej i w związku z tym zajęli
Niepotrzebne były dodatkowe obliczenia przy wyłonieniu zwycięzców grup. KS Bystra w grupie A i Dąb Tomice w grupie B wygrały wszystkie spotkania i to w pokaźnych rozmiarach.
Nic dziwnego, że na ten mecz można było sobie ostrzyć apetyty. Zanim jednak finał, do boju ruszyły drużyny BCS II Zawoi oraz FA Tokarni, następnie na parkiecie zawojskiej hali zameldowały się drużyny Naroża Juszczyn i Lachów Lachowice. Spotkanie o miejsce trzecie to drugie, derby naszego powiatu w tym zestawieniu, czyli pojedynek BCS Zawoi z Jordanem Jordanów. I na deser - Dąb Tomice kontra KS Bystra.
Mecze finałowe transmitowaliśmy na żywo (będziemy to robić także w niedzielę - serdecznie zapraszamy) i były to ciekawe widowiska. Najbardziej wyrównany był mecz Lachów z Narożem - podopieczni Łukasza Nowaka prowadzili 2:0, ale Naroże doprowadziło do wyrównania. Po bramce zdobytej przez Artura Piechę, Naroże już się nie podniosło.
Turniej w Zawoi zakończył się zasłużonym triumfem Dębu Tomice. Dowodzeni przez trenera Macieja Pykę zawodnicy kompletnie zaskoczyli Bystrą. Wojciech Gibas w 7 sekundzie wyprowadził Dąb na prowadzenie. Ten sam zawodnik po wzorowej kontrze podwyższył prowadzenie Dębu na 2:0. Trzeci gol dla zawodników z Tomic to asysta Gibasa i trafienie Kamila Marka. A nie minęła jeszcze trzecia minuta gry... Bramka, która przypieczętowała wygraną Dębu to już asysta Marka i trzecie trafienie w tym meczu Gibasa.
Ostatnim akcentem zawodów była dekoracja. Najpierw nagrodzeni zostali zawodnicy za indywidualne osiągnięcia: najlepszym bramkarzem wybrano Oliwiera Sordyla (Dąb Tomice), najbardziej wartościowym zawodnikiem turnieju został Marcel Łazarz (KS Bystra), a królem strzelców zdobywca hattricka w finałowym pojedynku Wojciech Gibas (Dąb Tomice).
Podczas turnieju odbywały się również rywalizacje w pomiarze siły strzału oraz w grze 1 na 1. W tej pierwszej konkurencji zwyciężył Bartłomiej Gałka (KS Bystra), po którego strzale piłka pędziła z prędkością 63 km/h. W grze 1 na 1 zwyciężył Franciszek Grzyb (Jordan Jordanów), a drugą pozycję zajął Miłosz Bujak (BCS Zawoja).
Statuetki i nagrody dla wyróżnionych zawodników, ale także medale i puchary dla zespołów, wręczył wójt gminy Zawoja, Marcin Pająk.
Prezes Babiogórskiego Centrum Sportu w Zawoi, głównego organizatora turnieju - Łukasz Stopka mógł już tylko podziękować wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu zawodów, a drużyny zaprosić w przyszłym roku na siódmą odsłonę zmagań żaków. Zanim jednak kolejne zmagania żaków, w niedzielę czekają nas jeszcze emocje w turnieju orlików.


Na deser zostały


Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze