Reklama


(FOTO, VIDEO) V-LIGA WSCHODNIA: Bachul podaje do Siega i Jordan mówi piątej lidze dzień dobry

11/08/2024 00:38

Nie popsuć święta miasta – może nieco na wyrost, ale jednak takich słów użyliśmy w zapowiedzi spotkania Jordana Jordanów z Tarnovią Tarnów. Jordan nie tylko go nie popsuł, ale sprawił, że Dni Ziemi Jordanowskiej stały się dla lokalnej społeczności jeszcze piękniejsze. Wygraną zapewnił nieoczywisty duet, bo kto by pomyślał, że po dalekim zagraniu od Jakuba Bachula, efektownie przyjmie futbolówkę Dawid Sieg i huknie pod poprzeczkę nie do obrony dla bramkarza Tarnovii?

Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy. Kibice mogli nawet snuć przypuszczenia, czy aby na pewno Tarnovia gra klasę rozgrywkową wyżej niż zespoły, które w poprzednich latach przyjeżdżały na stadion przy ulicy Kolejowej? Chwilę po rozpoczęciu spotkania, Jordan zaczął rządzić i dzielić na murawie.

W 2. minucie po dośrodkowaniu Szymona Wróbla do Michała Rysia, ten drugi strzelił nad poprzeczką. 60 sekund później Michał Gancarczyk, który przed pierwszym gwizdkiem sędziego odebrał pamiątkowy dyplom od prezesa Tomasza Orawczyka za zdobycie 43 goli w poprzednich rozgrywkach i tym samym sięgnięcia po tytuł króla strzelców podhalańskiej okręgówki, dośrodkował w pole karne, lecz uderzenie głową Kacpra Radonia nie sprawiło problemów bramkarzowi gości Maksymilianowi Słocie.

Reklama

Niepewne wyjście z bramki golkipera Tarnovii mogło otworzyć drogę do bramki Radoniowi. Napastnik Jordana uprzedził bramkarza z Tarnowa, lecz jego szaleńczy pościg za piłką nie zakończył się sukcesem.

W kolejnej akcji Radoń wpadł z prawej strony w pole karne, lecz zamiast próbować samemu zakończyć swój rajd, zdecydował się na koleżeńskie rozwiązanie i zagranie do Gancarczyka. Nie była to dobra decyzja.

W 18. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Wróbel, a nieznacznie pomylił się Patryk Bachul. Sześć minut później po kolejnym kornerze zakotłowało się w szesnastce gości, lecz bez efektu bramkowego.

Reklama

Po pół godziny gry oko w oko z bramkarzem z Tarnowa stanął Gancarczyk. Słota wygrał ten pojedynek ofiarnie wygarniając piłkę spod nóg szarżującego napastnika gospodarzy.

Od tego momentu Jordan wyłączył „tryb meczowy”, a do głosu doszła niespodziewanie Tarnovia. Goście częściej byli przy piłce, lecz z ich optycznej przewagi nie wynikło wiele zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Maksa Tepra. Emocje przyszły w samej końcówce tej części gry. Zaczęło się od mocnego, płaskiego uderzenia Sebastiana Brożka, po którym Teper skutecznie bronił  nogami. W odpowiedzi mocno, ale niecelnie przymierzył Hubert Hanusiak, który wobec kontuzji Szymona Jochymka (życzymy szybkiego powrotu do zdrowia po operacji) i nieobecności Kamila Wójciaka, zagrał w środku pola do spółki z Szymonem Wróblem i Krzysztofem Dziadkowcem.

Reklama

Drugą połowę Jordan również rozpoczął od fajerwerków. Pierwsze uderzenie oddał Hanusiak, następnie dośrodkowanie Gawła Tyrpy zahaczyło o poprzeczkę i wreszcie po kapitalnej akcji Gancarczyka, który w tym meczu zdecydowanie przebiegł najwięcej kilometrów spośród wszystkich zawodników, zagrał do Jakuba Bachula, a ten w sytuacji sam na sam ze Słotą strzelił obok bramki. Ale co się odwlecze...

W 55. minucie miała miejsce sytuacja bramkowa opisywana na wstępie. Prowadzenie Jordana spowodowało, że gospodarze mogli skupić się na grze z kontry. Dwukrotnie świetnie pokazał się Gancarczyk - jedno uderzenie przeszło obok bramki, z drugim poradził się Słota. W samej końcówce akcja rezerwowych Jordana Dawida Jędrochy z Filipem Maciolem również mogła przynieść powodzenie. Skończyło się tylko na strachu Tarnovii.

Reklama

Im bliżej końca, tym prostszymi środkami w okolice pola karnego Jordana starała się przedostawać Tarnovia. Z prawej strony w pole karne wpadł Kacper Balasa, lecz piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką. W jednej z ostatnich szans, obok słupka główkował Przemysław Pasek.

Jordan zasłużenie wygrywa z Tarnovią i mówi wszystkim ligowym rywalom dzień dobry. Z jakim skutkiem? Zobaczymy niebawem, bo w V-lidze Jordan narzekać na nudę nie będzie. Już w najbliższą środę jordanowianie udadzą się do Tarnowa na mecz z Unią II, a za tydzień podejmą u siebie LKS Szaflary.

Reklama

MAREK NALEPKA (TRENER TARNOVII TARNÓW)

JAKUB JEZIORSKI (TRENER JORDANA JORDANÓW)

STATYSTYKI ZE SPOTKANIA JORDAN JORDANÓW - TARNOVIA TARNÓW:

I POŁOWA:

  JORDAN JORDANÓW TARNOVIA TARNÓW
STRZAŁY 8 6
STRZAŁY CELNE 3 3
STRZAŁY NIECELNE 5 3
RZUTY ROŻNE 3 2
SPALONE 0 1
FAULE  7 12
Ż. K. / Cz. K. 0/0 1/0

II POŁOWA:

  JORDAN JORDANÓW TARNOVIA TARNÓW
STRZAŁY 12 5
STRZAŁY CELNE 5 1
STRZAŁY NIECELNE 7 4
RZUTY ROŻNE 2 4
SPALONE 2 0
FAULE  8 9
Ż. K. / Cz. K. 1/0 0/0

CAŁY MECZ:

  JORDAN JORDANÓW TARNOVIA TARNÓW
STRZAŁY 20 11
STRZAŁY CELNE 8 4
STRZAŁY NIECELNE 12 7
RZUTY ROŻNE 5 6
SPALONE 2 1
FAULE  15 21
Ż. K. / Cz. K. 1/0 1/0

Jordan Jordanów - Tarnovia Tarnów 1:0 (0:0)

Gol dla Jordana: Sieg.

Składy:

Jordan: Teper - Ryś (82' Jędrocha), P. Bachul, J. Bachul, Sieg (68' Moskalski), G. Tyrpa (89' Szafraniec), Dziadkowiec, H. Hanusiak, Wróbel (85' Stasik), Radoń (85' Macioł), Gancarczyk.

Tarnovia: Słota – Obal (54' Klich), Brożek, Gucwa, Witek, Drozd, Balasa, Krauze, Bigas (54' Kucharczyk), Kocoł (56' Tarnawski, 70' Pasek), Kołodziej.

Reklama
Kolejka nr 1
2024-08-10
16:00 Jordan Jordanów 1  :  0 Tarnovia Tarnów
16:00 Dunajec Nowy Sącz 1  :  0 ZKS Unia Tarnów II
17:00 LKS Łęgovia Łęg Tarnowski 1  :  1 Dunajec Zakliczyn
17:00 Kolejarz Stróże 2  :  0 Metal Tarnów
17:00 WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 1  :  4 LKS Orzeł Dębno
17:00 Gród Podegrodzie 2  :  0 LKS Szaflary
17:30 Zalesianka Zalesie 1  :  3 Okocimski KS Brzesko
2024-08-11
15:00 KS Nowa Jastrząbka-Żukowice   :   GKS Gromnik

Poz Zespół M Pkt Bramki+ Bramki-
1 Okocimski KS Brzesko 30 76 97 26
2 Metal Tarnów 30 66 110 40
3 Gród Podegrodzie 30 64 91 45
4 Dunajec Nowy Sącz 29 59 58 41
5 Kolejarz Stróże 30 52 47 36
6 KS Nowa Jastrząbka-Żukowice 30 44 68 53
7 Jordan Jordanów 30 42 70 65
8 Tarnovia Tarnów 30 37 48 56
9 WKS Szreniawa Nowy Wiśnicz 30 37 48 62
10 ZKS Unia Tarnów II 30 36 52 54
11 LKS Szaflary 29 36 49 71
12 Zalesianka Zalesie 30 34 48 52
13 LKS Orzeł Dębno 30 32 41 65
14 LKS Łęgovia Łęg Tarnowski 30 32 40 70
15 Dunajec Zakliczyn 30 29 58 67
16 GKS Gromnik 30 4 11 133


Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 13/08/2024 10:23
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama
Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama