Mają świetny wpływ na zdrowie, utrzymanie kondycji, przeciwdziałają zarażeniu się wirusami, odrywają od codziennej rzeczywistości, od telefonów, internetu, czy telewizora. Trenowanie zimą jest bardziej efektywne, ale ćwiczyć trzeba oczywiście o każdej porze roku.
Bieganie zimą:
Należy ubrać się na tzw. „cebulkę”, czyli założyć, kilka oddychających warstw odzieży, które uwalniają na zewnątrz pot. Są nimi: bielizna termoaktywna, utrzymująca optymalną temperaturę ciała, oddychający i szybkoschnący zestaw składający się z bluzy i legginsów, spodnie dresowe, lekka kurtka, czapka, rękawice, szalik albo chusta, grube skarpety, a także buty do biegania zimą z grubą podeszwą i głębokim bieżnikiem. Rozgrzewkę można wykonać w domu. Wskazane są podskoki, skręty tułowia, krążenia ramion, bioder, skłony, przysiady itp. Biegając na zewnątrz należy oddychać przez nos, aby się nie przeziębić. Gdy temperatura spadnie poniżej minus 10 stopni Celsjusza trzeba zrezygnować z biegania, ponieważ stanowi ono przy takim mrozie bardzo duże obciążenie dla organizmu i może spowodować kontuzje oraz urazy mięśni, stawów, a także ścięgien.
Spacery zimą:
Zatem przy tylu korzyściach nie rezygnujmy z aktywności zimą. Ruch to samo zdrowie! Życzę udanego, miłego i systematycznego treningu dla zdrowia, poprawy kondycji, samopoczucia i pięknej, wysportowanej sylwetki.
Kazimierz Surzyn
Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze