Reklama


A-KLASA SUSKA: Bystra wciąż rozgrywa najlepszy sezon w swojej historii. Dobry prognostyk przed barażami

Bystrzanie po sobotnim zwycięstwie z rezerwami Białki przebili swój dotychczasowy najwyższy dorobek punktowy w historii. Nigdy wcześniej nie przekroczyli 50 punktów w trakcie jednego sezonu. Na wszystkich konkurentów w barażach o Okręgówkę muszą poczekać jeszcze tydzień - w grze nadal są 3 ekipy z wadowickiej A-klasy. Duet Partyka - Burliga już drugi mecz z rzędu strzela wszystkie gole dla Strzelca. W zapowiedzi weekendu delikatnie wątpiłem w motywację Lachów co do ostatnich spotkań. Tymczasem w Skawinkach w drodze do wygranej ponad połowa składu złapała żółte kartki.

Relacja z piłkarskiego weekendu będzie aktualizowana. Zaglądajcie po nowe doniesienia z boisk.

Tempo II Białka - KS Bystra 1:3 (1:1)

Spotkanie beniaminka z kandydatem do awansu pokazało, jak odmienne drogi przebyły w trakcie sezonu obie ekipy. Jesienią postawa rezerw Tempa była sporą niespodzianką - do listopadowego starcia z Bystrzanami przystępowały z 4. miejsca i ze stratą 6. punktów. Jedyne trafienia padły wówczas w ostatnich minutach. W końcówce maja różnica punktowa między zespołami wzrosła już o połowę, a Białka spadła o 3. pozycje w dół. 

Reklama

Przy okazji sobotniego meczu automatycznie nasuwały się dodatkowe konteksty. W przeszłości aż 7 obecnych zawodników Marcina Ferka ubierało koszulkę Tempa na różnych szczeblach rozgrywkowych. W obu jedenastkach biegają też najskuteczniejsi obecnie zawodnicy w lidze. Brajan Capar i Szymon Pena zgodnie trafili po razie. W wirtualnej tabeli strzelców liderem z różnicą dwóch trafień pozostaje napastnik Bystrej, który okazuje się być najlepszym „transferem” letniego okienka w A-klasie. 

Ciekawostka ze składu gospodarzy: prawie 2 lata upłynęły od poprzedniego występu w bramce Macieja Szeląga.

Reklama

Gol dla Tempa II: B. Capar

Gole dla Bystrej: Migas, Bala, Pena

Skład Bystrej: Szeląg (46' Wójcik) - Lenik (70' Zembol), Migas, Bala, Zembol, Jurczyk (55' Wróbel), Kaczmarczyk, Bisaga (87' Mastela), Madziała, Pena (83' Matyasik), Radoń (67' Staszczak)

Dobrze weszliśmy w mecz i przez pierwsze 20 minut nie oddaliśmy inicjatywy Białce. Mimo kontroli nad grą ciężko było nam stworzyć zagrożenie pod bramką rywala ze względu na bardzo nisko ustawioną obronę. Po tych 20 minutach rezerwy Tempa wróciły do gry i mecz się otworzył. Obie drużyny zaczęły kreować szanse, ale otwarcie wyniku przyszło w samej końcówce pierwszej polowy, a po kolejnej minucie udało nam się już wyrównać. Druga część miała identyczny obraz. Próba ataków pozycyjnych z naszej strony i czekanie na kontrę Białki. Dwa gole po stałych fragmentach gry ustawiły spotkanie i wywozimy zasłużone 3 punkty.

Reklama

— powiedział grający prezes Bystrej, Michał Migas.

Korona Skawinki - Lachy Lachowice 0:1 (0:0)

Lachy od pierwszych minut prowadziły odpowiedzialną grę, trzymając Skawinki z dala od Konrada Bogdanika. W pierwszej połowie gospodarze nie skonstruowali poważniejszych akcji w polu karnym Lachowic. Zespół Kamila Kuzi swoich szans szukał głównie po kontratakach i stałych fragmentach gry. Wynik mógł zostać otworzony zwłaszcza podczas dwóch rzutów rożnych, jednak defensywa Korony zdołała opanować zamieszanie pod swoją bramką.

Po przerwie przewaga Lachów stawała się coraz bardziej widoczna. W 70. minucie spotkania Bohdan Sorokin precyzyjnym strzałem z 20. metrów nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Po stracie gola Korona zaczęła odważniej atakować, zmuszając Lachowiczan do głębszego ustawienia formacji defensywnej. Lachy ustrzegły się jednak błędów. Wynik spotkania mógł być korzystniejszy dla Lachowic - w dwóch stuprocentowych sytuacjach bramkowych znakomitymi interwencjami popisał się Józef Gielata.

Reklama

Gol dla Lachów: Sorokin

Skład Lachów: Bogdanik - Basiura (60' Cygan), A. Hutniczak (70' Bałos), M. Hutniczak, Kaczmarczyk, D. Kachel, Łopata (80' Nowak), Szmalcel, J. Śpiewla, Ślusarz, Sorokin.

Ogromnie cieszy fakt, że to już drugi mecz z rzędu, który kończymy z czystym kontem z tyłu. Przeciwnik miał w swoich szeregach naprawdę jakościowych zawodników, ale cały nasz zespół zagrał niezwykle odpowiedzialnie – zarówno w defensywie, jak i w ataku. W dzisiejszym spotkaniu postawiłem na zupełnie nowe zestawienie linii obrony i uważam, że chłopaki zagrali bardzo dobre zawody. Przed nami ostatni akcent tego sezonu. Będziemy chcieli pożegnać się z kibicami zwycięstwem, dlatego już dzisiaj gorąco zapraszam wszystkich naszych fanów na to spotkanie!

Reklama

— powiedział dla klubowych social mediów trener Kamil Kuzia.

Chełm Stryszów - Strzelec Budzów 1:3 (1:1)

Gol dla Strzelca: Partyka, Burliga (2)

Skład Strzelca: Fabryczewski (46' M. Mirocha) - Biel, Malina (80' Chromy), Pinto, J. Mirocha, Ryszawy, Kosek (70' Kurowski), Gałuszka (60' Daniel), D. Głuc, Burliga, Partyka.

 

Kolejka nr 25
2026-05-30
15:00 Tempo II Białka  1 : 3  KS Bystra
16:00 Korona Skawinki  0 : 1 Lachy Lachowice
17:00 Chełm Stryszów  1 : 3 Strzelec Budzów
2026-05-31
11:00 Kalwarianka II Kalwaria   :   Garbarz Zembrzyce
11:00 Leńczanka Leńcze   :   Dąb Sidzina
11:00 Jastrzębianka Jastrzębia   :   Huragan Skawica
14:00 Cedron Brody   :   Grom Grzechynia
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Źródło: Zdjęcie okładkowe: KS Bystra Aktualizacja: 31/05/2026 20:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się


Reklama

Wideo Sucha24




Reklama
Reklama

 

Reklama
Reklama