Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  object(stdClass)#428 (55) { ["id"]=> string(4) "7947" ["title"]=> string(55) "Zawodami strzeleckimi uczcili Święto Niepodległości" ["alias"]=> string(51) "zawodami-strzeleckimi-uczcili-swieto-niepodleglosci" ["catid"]=> string(2) "99" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(6982) "

   

  Wystartowały 32 osoby. Zawodnicy zostali podzieleni na sześć kategorii. Ich zadaniem było oddanie 20 strzałów (w tym 5 próbnych) z odległości 10 metrów. Dla najlepszych przygotowane zostały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sklep Zawojski.pl.

  KOMUNIKAT KOŃCOWY

  Z XIX OTWARTYCH ZAWODÓW STRZELECKICH

  DLA UCZCZENIA SWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI

  PRZEPROWADZONYCH 10 LISTOPADA 2017 R.

  W STRZELNICY SPORTOWEJ UKS „ZAWOJAK” W ZAWOI

   

  CEL ZAWODÓW:

  • ·Uczczenie Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.
  • ·Popularyzacja strzelectwa sportowego w środowisku gminy Zawoja.
  • ·Udostępnienie strzelnicy sportowej dla osób spoza Uczniowskiego Klubu Sportowego.
  • ·Nabór nowych członków do sekcji strzeleckiej UKS ZAWOJAK.

  ORGANIZATORZY:

  Koło LOK Zawoja przy UKS ZAWOJAK.

  Uczniowski Klub Sportowy ZAWOJAK.

  Zarząd Powiatowy LOK w Suchej Beskidzkiej.

  KIEROWNICTWO ZAWODÓW:

  Grzegorz Hajda – prezes UKS ZAWOJAK, kierownik zawodów,

  Marek Bogacz – prezes Koła LOK Zawoja, sędzia główny zawodów,

   

  MIEJSCE ZAWODÓW:

  Strzelnica Sportowa UKS ZAWOJAK w Zawoi Centrum.

  PRZEBIEG ZAWODÓW:

  Zawody przeprowadzono w konkurencji KPN-20 do tarcz S-1 w kategoriach junior i senior oraz do tarcz S-2 w kategorii młodzik. Strzelano z odległości 10 m od tarcz.

  KATEGORIE WIEKOWE:

  I młodzik - roczniki 2005 i młodsi, (szkoła podstawowa)

  II młodziczka – roczniki 2005 i młodsze, (szkoła podstawowa)

  III junior młodszy – roczniki 2004 do 2002, (gimnazjum)

  IV juniorka młodsza – roczniki 2004 do 2002, (gimnazjum)

  V junior + senior - roczniki 2001 i starsi, (szkoły ponadgimnazjalne i starsi)

  VI juniorka + seniorka – roczniki 2001 i starsze (szkoły ponadgimnazjalne i starsi)

  Zawodników klasyfikowano indywidualnie.

  W zawodach wzięło udział 32 osoby.

   

  WYNIKI:

  I młodzicy:

  • ·Kudzia-Sas Szczepan,
  • ·Mikołajek Krystian,
  • ·Kudzia-Sas Błażej,

   

  II młodziczki:

  • ·Zajda Weronika,

   

  III juniorzy młodsi:

  • ·Spyrka Karol
  • ·Skocz Arkadiusz
  • ·Krawczyk Szymon

   

  IV juniorki młodsze:

  • ·Krawczyk Patrycja

   

  V juniorzy + seniorzy:

  • ·Dyduch Janusz,
  • ·Marek Daniel,
  • ·Czech Marcin.

  VI juniorki + seniorki:

  • ·Wnęczak Faustyna,
  • ·Pawowicz Paulina,
  • ·Toczek Natalia,

   

  Puchary ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy ZAWOJAK Zawoja otrzymali zawodnicy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach. Do trzeciego miejsca wręczono dyplomy i nagrody ufundowane przez Zarząd Koła LOK Zawoja i Zarząd UKS ZAWOJAK.

   

  Zawody zorganizowano dla upamiętnienia Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości.

  Zawody przebiegały zgodnie z regulaminem zawodów strzeleckich LOK. Komisja sędziowska nie odnotowała żadnych protestów ani odwołań.

   

               ORGANIZATORZY:                                            SĘDZIA ZAWODÓW

   

                Grzegorz Hajda                                                          Marek Bogacz                        

   

   

  Zawoja 10.11.2017 r.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Zawodami strzeleckimi uczcili Święto Niepodległości

  Szczegy...
 • object(stdClass)#423 (55) { ["id"]=> string(4) "7857" ["title"]=> string(63) "Ratownicy Sekcji Babiogórskiej pomagają mieszkańcom powiatu." ["alias"]=> string(59) "ratownicy-sekcji-babiogorskiej-pomagaja-mieszkancom-powiatu" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(610) "


  W przysiółku Gronie w Juszczynie natychmiastowej pomocy potrzebował 77-letni mieszkaniec tej miejscowości. Ze względu na brak możliwości dojazdu pogotowia ratunkowego do pomocy zadysponowana została Sekcja Babiogórska, która pomogła lekarzowi w dotarciu do chorego poprzez użycie specjalnego samochodu terenowego.
  Warto wspomnieć, że ratownicy GOPR interweniują nie tylko wysoko w górach, lecz również w sytuacjach, w których dojazd do poszkodowanego jest uzależniony od środka transportu.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Ratownicy Sekcji Babiogórskiej pomagają mieszkańcom powiatu.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#422 (55) { ["id"]=> string(4) "7476" ["title"]=> string(37) "Stryszawa: Zderzenie na wojewódzkiej" ["alias"]=> string(35) "stryszawa-zderzenie-na-wojewodzkiej" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(352) "

  Na drodze wojewódzkiej doszło do wypadku. Doprowadził do niego kierowca mercedesa. Na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zderzył się z renault clio. Prowadząca go kobieta została ranna. A, że jeszcze uskarżała się na ból szyi została odwieziona do szpitala na dalsze badania.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Stryszawa: Zderzenie na wojewódzkiej

  Szczegy...
 • object(stdClass)#421 (55) { ["id"]=> string(4) "7111" ["title"]=> string(54) "Zderzenie motocyklisty z osobówką. Dwie osoby ranne." ["alias"]=> string(48) "kolizja-motocyklisty-z-osobowka-dwie-osoby-ranne" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(322) "

  Wiadomo już, że kierujący oplem astrą wyjeżdżał ze stacji paliw. Policjanci ustalili, że wówczas wymusił pierwszeństwo na motocykliście. Ten nie zdołał zahamować i wpadł w osobówkę. Do szpitala na obserwację zabrano motocyklistę i jego pasażerkę.   


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Zderzenie motocyklisty z osobówką. Dwie osoby ranne.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#420 (55) { ["id"]=> string(4) "6924" ["title"]=> string(23) "Nieszczęśliwy upadek." ["alias"]=> string(20) "nieszczesliwy-upadek" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(595) "

  W przepływającym tam potoku Jaworzyna znalazła się kilkunastoletnia turystka goszcząca w Zawoi. Prawdopodobnie dziewczyna podczas próby zejścia stromym brzegiem straciła równowagę i spadła 5 metrów w dół.  Przebywający z dziewczyną słyszeli jej głos, ale jej nie widzieli. Nie potrafili sami jej pomóc, więc wezwali specjalistów. Pierwsi do akcji wkroczyli strażacy, którzy na noszach wynieśli ranną z potoku. Potem dziewczyna trafiła pod skrzydła ratowników medycznych. Z urazem nogi została odwieziona do szpitala.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Nieszczęśliwy upadek.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#419 (55) { ["id"]=> string(4) "6706" ["title"]=> string(51) "Skowronkowy Jarzmin 2017 - coś dla ciała i ducha." ["alias"]=> string(46) "skowronkowy-jarzmin-2017-cos-dla-ciala-i-ducha" ["catid"]=> string(3) "149" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(13382) "

  W ciągu dwóch dni na scenie zagości 12 zespołów, odbędą się liczne warsztaty (twórcze, muzyczne oraz samo rozwojowe) oraz interesujące prelekcje, a muzyka i ogień z pewnością nie zgasną. Wszystko to odbędzie się w malowniczej, górskiej scenerii małopolskiego Podbabiogórza. Ze względu na swoją niepowtarzalną atmosferę festiwal gromadzi z roku na rok coraz więcej zwolenników.

  Skowronkowy Jarzmin to oddolna i niezależna inicjatywa, która otwarcie czerpie z idei ruchów hippisowskich lat 60', przenosząc je jednak w realia współczesności. Festiwal powstał celem promowania postaw twórczych w różnorodnych formach, tolerancji, wzajemnego zrozumienia oraz zacieśniania więzi człowieka z naturą.

  Wydarzenie odbywa się na położonej w dolinie łące. Ukształtowanie terenu tworzy tam naturalny amfiteatr, co stwarza znakomite warunki do oglądania koncertów, spacerów z widokiem na Babią Górę oraz wylegiwania się na stokach wzgórz. Festiwal jest miejscem muzycznych spotkań: twórcy nie są podzieleni gatunkowo, a oprócz koncertów przez cały czas trwania festiwalu nie gasną dźwięki akustycznych jam session; wielu uczestników imprezy przywozi swoje gitary, bębny i inne instrumenty. Wieczorami palone są ogniska, a większość przyjezdnych zamieszkuje pole namiotowe.

  W tym roku wystąpią:

  Artykuły Rolne – trio prezentujące brudną mieszankę rocka psychodelicznego, noise rocka, punku i ambientu. Używają przesterowanych gitar, grają hałaśliwie i dużo koncertują.

  https://artykulyrolne.bandcamp.com/

  https://www.facebook.com/artykulyrolne

  Simeon Lenoir – francuski songwriter, który w ubiegłym roku swoją osobowością sceniczną podbił serca uczestników Skowronkowego Jarzminu, powraca. Simeon jest człowiekiem drogi, zagrał ponad 1500 koncertów w Europie, Azji, Australii, Afryce, Ameryce Łacińskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Na koncie ma siedem albumów.

  https://www.facebook.com/Simeon-Lenoir-183462975180545/

  Stonerror – zespół łączący ciężkie, przesterowane riffy z transowymi rytmami i ekspresyjnym śpiewem. Jeśli lubisz takie zespoły jak Kyuss, Queens of the Stone Age, Stoned Jesus, 1000moods, to tego koncertu nie możesz przegapić.

  https://stonerror.bandcamp.com/

  http://www.stonerror.com/

  https://www.facebook.com/Stonerror/

  NaSPOKOJNIE – gitarowy rock z elementami bluesa i funku. Inspirują się zarówno klasyką rocka jak i współczesnymi zespołami. Zespół założony w 2008 r. przez absolwentów wydziału rzeźby Akademii Sztuk Pięknych.

  https://www.facebook.com/Naspokojnie-1597064360524492

  Oskar Cenkier – stały gość festiwalu, kompozytor i pianista, który podczas tegorocznego występu zaprezentuje swój solowy materiał.

  The Odd – eksperymentatorzy, którzy w swoich muzycznych podróżach nie boją się łączenia jazzu, rocka progresywnego, rock'n'rolla, funku i ambientu.

  https://www.facebook.com/theoddband/

  Disarray Theory – instrumentarium zespołu tworzą skrzypce, kontrabas, wokale, klawisze i dwie gitary, a cały ten asortyment obsługują nadzwyczaj młodzi i kreatywni ludzie. Stylistycznie oscylują gdzieś, gdzie krzyżują się rock, cięższe brzmiena, muzyka filmowa oraz… rap.

  https://www.facebook.com/DisarrayTheory

  Alicia and the Flying Bears – elektryzująca niespodzianka tegorocznego Skowronkowego Jarzminu.

  Katie Caulfield – krakowskie trio grające szczere, dysharmoniczne połączenie noise rocka i shoegaze'u. Po rocznej przerwie powracają na scenę festiwalu.

  https://www.facebook.com/kt.caulfield/

  NPZM – nieformalna grupa improwizująca, której muzyczny rozrzut sięga od relaksującego chilloutu i ambientu aż po hałaśliwy free-jazz.

  Highfive – nie śpieszą się, nie kombinują, grają swoje i dobrze im to wychodzi. W ich muzyce słychać wyraźne inspiracje klasyką rocka, bluesem i rock'n'rollem.

  https://www.facebook.com/zespolhighfive

  SKAcowani – grają SKA. Po prostu. W 10 osób. Prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii!

  https://www.facebook.com/skacowanikrk

   

  Warsztaty:

   

  UWOLNIJ ŻYWIOŁY – warsztaty otwierania głosu i śpiewu tradycyjnego.

  „W otoczeniu łąk i gór nauczymy się podstaw metod relaksacyjnych z użyciem głosu,

  odnajdziemy przeponę, trochę ją pomasujemy, a potem przejdziemy do dzieła, czyli otwierania głosu. Na co dzień często nie zadajemy sobie pytania czy nasz głos jest wolny swobodny, czy może tłumiony przez różne czynniki, zarówno te zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Z pomocą w tym zadaniu przyjdzie energia prosto z Gór”.

  Grypa Twórcza Flu – twórcze warsztaty tkackie i szydełkarskie. „Grypa Twórcza Flu przyzywa Wszystkich Zainteresowanych szeroko pojętą twórczością. Chcemy usiąść z Wami na trawie i wspólnie kreować rzeczy piękne. Ze znalezionych w lesie patyków zrobimy krosna, na których będziemy tkać gobelinowe obrazy. Zrobimy łapacze snów: małe do zabrania ze sobą do domu i jeden duży, który będzie nas chronił podczas festiwalu. Inspirując się tradycją słowiańską chcemy, jak dawniej kobiety, spotkać się na wspólnym motaniu lalek

  przeznaczenia. Intencje będziemy wyplatać ze ścinków tkanin i włóczek. Bądźmy więc razem, zarażajmy się nawzajem dobrem i pięknem.”

  Pedro Polak'o – „Spotkanie Siebie” – warsztaty pracy z ciałem „Miejsce, które poszerzy rozumienie siebie poprzez ruch i bezruch, a także współgranie z dźwiękami, ciszą i innymi uczestnikami. Uczestnik będzie używał prostych technik głosowych, improwizacji tanecznej i ruchowej, oraz obecności innych do głębszego zrozumienia swojego miejsca w przestrzeni. Ten warsztat pozwala na późniejsze dobranie kilku ćwiczeń, abyś mógł stosować je w swojej codziennej praktyce poszerzania świadomości. Zajęcia odpowiednie dla osób w każdym wieku posiadających zróżnicowany stopień ciekawości.

  „Czy jesteś tutaj? I zupełnie szczerze… kim

  jesteś?”

  Lidka – „W świadomym ciele świadomy oddech” – praktyka jogi dla uważności. „Wdech…

  Wydech… Od tego wszystko się zaczyna. Przez jego obserwację możemy ściągnąć, zaprosić umysł do tu i teraz. Usiądź na ziemi, zamknij oczy… i poczuj ciało. Poczuj oddech. Osadź się w sobie i odkryj rzeczywistość”.

  Nieformalna Grupa Artystyczna Poczekalnia – warsztaty rysunkowe

  Owczar Art – warsztaty gry na didgeridoo

  Linart – terenowe warsztaty tworzenia ozdób z rzeczy znalezionych w lesie

   

  Prelekcje i panele dyskusyjne:

  Motywy szamańskie w bajkach Słowian – prowadzenie: Jakub Zielina (doktorant religioznawstwa, UJ)

   

  Wprowadzenie do buddyzmu –prowadzenie: Tomek Raszewski (buddologia, UJ)

   

  www.skowronkowyjarzmin.pl                                     www.fb.com/skowronkowyjarzmin


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Skowronkowy Jarzmin 2017 - coś dla ciała i ducha.

  Szczegy...
 • object(stdClass)#418 (55) { ["id"]=> string(4) "6678" ["title"]=> string(24) "Dlaczego się zapaliła?" ["alias"]=> string(21) "pozar-skawica-robocze" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(717) "

  Pożar szybko został opanowany przez strażaków z Suchej, Skawicy i Zawoi. Spaleniu uległo tylko trochę siana zgromadzonego w budynku. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy jest on przedmiotem sporu. W chwili pożaru właścicielki stodoły nie było na miejscu.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Dlaczego się zapaliła?

  Szczegy...
 • object(stdClass)#417 (55) { ["id"]=> string(4) "6598" ["title"]=> string(46) "Jordanów. Tył naczepy zsunął się do rowu" ["alias"]=> string(14) "tir-i-holownik" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(761) "

  Ciężarówka z naczepą wyjeżdżając z placu firmowego skręcała w prawo. Kierujący za mało „nadłożył” i tył naczepy zsunął się z mostka i drogi do rowu. Tym sposobem cały zestaw został zastopowany. Do jego „uwolnienia” konieczne było użycie specjalistycznych pojazdów pomocy drogowej.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Jordanów. Tył naczepy zsunął się do rowu

  Szczegy...
 • object(stdClass)#416 (55) { ["id"]=> string(4) "6597" ["title"]=> string(26) "Stryszawa. Karetka w rowie" ["alias"]=> string(15) "karetka-w-rowie" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(946) "

  Kierujący karetką nie poradził sobie na śliskiej drodze. Wprowadził auto w poślizg i to uderzyło w barierę, a następnie wpadło do koryta potoku. Na szczęście zarówno kierowca, jak i dwie osoby, które były pasażerami wyszły cało z tarapatów. Jednak z racji ich wieku, schorzeń oraz sytuacji zostały zabrane na badania. Te niczego niepokojącego nie wykazały.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Stryszawa. Karetka w rowie

  Szczegy...
 • object(stdClass)#415 (55) { ["id"]=> string(4) "6542" ["title"]=> string(35) "Zawoja. Pożar domu jednorodzinnego" ["alias"]=> string(20) "robocze-pozar-pajaki" ["catid"]=> string(3) "134" ["published"]=> string(1) "1" ["introtext"]=> string(0) "" ["fulltext"]=> string(886) "

  Do pożaru doszło około godziny 13.30. Na miejsce akcji wysłano siedem zastępów strażackich (w sumie 32 strażaków). Ci robili co w ich mocy, ale ogień już szalał w budynku, trawiąc wyposażenie jednego z pokoi, a także czynią zniszczenia w kuchni. W efekcie w pokoju spłonęło praktycznie wszystko, czyli ściany, strop, meble, sprzęt komputerowy. W kuchni ogień zniszczył strop, a sadza osiadła także na ścianach.


 • Z gbokim alem zawiadamiamy,
  e dnia zmar w wieku lat

  Zawoja. Pożar domu jednorodzinnego

  Szczegy...

Gazetki Promocyjne

HomeAlarmowy 112Bartosz Oczkowski Top of Page