Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 07:06

Kradł i handlował narkotykami

Pokusił się na dokumenty i karty bankomatowe, w efekcie mieszkaniec powiatu wpadł z narkotykami.

W zeszłym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymał zgłoszenie o kradzieży dokumentów i kart bankomatowych z zaparkowanego na ul. Beniowskiego w Suchej Beskidzkiej samochodu. Pokrzywdzony podał, że wieczorem poprzedniego dnia pozostawił samochód przy firmie i udał się do pracy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej natychmiast przystąpili do działania, co skutkowało szybkim wytypowaniem sprawcy. Udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie podczas przeszukania odnaleźli nie tylko skradzione dokumenty i karty, ale też środki odurzające w postaci marihuany, amfetaminy oraz dopalaczy w łącznej ilości kilkaset działek handlowych – a także rower, który kilka dni wcześniej został skradziony na os. Beskidzkim w Suchej Beskidzkiej.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci dodatkowo ustalili, że 24-latek włamał się na konto i próbował za pomocą jednej ze skradzionych kart zapłacić w markecie za zakupy. Po zatrzymaniu przyznał się do popełnienia wszystkich tych zarzutów, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Pomimo młodego wieku mężczyzna działał w warunkach recydywy, gdyż wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara co najmniej 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Sucha Beskidzka

 

HomeAlarmowy 112Kradł i handlował narkotykami