Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jacek Moćko

Ogłoszenia opłacone przez Komitetety Wyborcze w wyborach samorządowych

wtorek, 14 listopad 2017 08:18

Okradają strażnice druhów! Apel do OSP

Okradają strażnice druhów! Apel do OSP KP PSP Sucha Beskidzka

Na terenie sąsiedniego powiatu, myślenickiego, doszło do włamania do strażnicy jednej z OSP. Łupem złodziei padł sprzęt, który może pomóc uratować niejedno ludzkie życie. Suscy strażacy apelują, by zabezpieczyć remizy i pomóc złapać zwyrodniałych bandytów.

Do włamania i kradzieży doszło w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej Kornatka. Tamtejsi druhowie zwracają się z prośbą do wszystkich osób, które posiadają informację w tej sprawie lub dostaną okazyjną propozycję zakupu zrabowanego sprzętu o kontakt z komisariatem policji w Dobczycach lub pod nr tel. 997, 112.

Łupem złodziei padły: piła spalinowa HUSQVARNA 357XP, piła do stali i betonu STIHL TS420, monitor GPS NAVI ROAD LEEO S6, rejestrator monitoringu BCS oraz projektor LED DIGNITY MOUNTAIN DI1004A.

Echa tego karygodnego przestępstwa odbiły się od stoków Babiej Góry.

- W związku z zaistniałym incydentem włamania do strażnicy OSP na terenie gminy Dobczyce, podczas którego skradziono sprzęt ratowniczo gaśniczy, Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej zwraca się z prośbą do zarządów OSP o sprawdzenie, czy remiza jest właściwie zabezpieczona. OSP, które nie są wyposażone w alarmy, proszę o rozważenie zakupu takiego urządzenia w miarę posiadanych środków – podał kpt. Łukasz Białończyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. 

 

HomeAlarmowy 112Okradają strażnice druhów! Apel do OSP