Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 04 grudzień 2016 21:42

Zawoja. Czy karetki będą przez całą dobę?

Od kilkunastu miesięcy w Zawoi stacjonuje karetka pogotowia. Jednak tylko w dzień. Pojawił się pomysł, by zespoły wyjazdowe pogotowia pełniły dyżury przez całą dobę.

 

–Dobrze się stało, że przyznano nam karetkę. Jesteśmy gminą turystyczną i poza mieszkańcami przebywa u nas wiele osób z całego kraju. Poza tym w dzień w ostateczności zostaje jeszcze ośrodek zdrowia Karetka powinna być w użyciu nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy – twierdzą zawojscy radni gminni. 

Radni swoimi obserwacjami podzielili się z Januszem Baczewskim, wicedyrektorem suskiego szpitala. Ten obiecał, że w rozmowach z wojewodą, który decyduje o miejscach postoju karetek będzie poruszał ten temat. Wspomniał przy tym, że krakowskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego analizuje czas dojazdu karetek do potrzebujących.

Komentarze   

 
Marek
0 #2 Marek 2017-01-16 21:56
Karetka to świetny pomysł, ale przy niewielkiej uwadze władz Zawoi poświęconej odśnieżaniu dróg gminnych w wyższych dzielnicach wsi niestety karetka nie będzie w stanie dojechać)-;. Brak wyobraźni,
Cytować
 
 
Judyta
+16 #1 Judyta 2016-12-05 08:03
Bardzo dobry pomysł, na pewno ludzie czuli by się bezpieczniej gdyby i nocną karetka była blisko.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Czy karetki będą przez całą dobę? Top of Page