Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 22 grudzień 2016 08:45

Szybciej do Zakopanego przez Suchą Beskidzką

Łącznica w Suchej Beskidzkiej skróci podróż do Zakopanego o kwadrans. Jednocześnie poprawi komfort i bezpieczeństwo komunikacji z regionie. Inwestycję, o wartości blisko 27 mln zł brutto, na zlecenie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zrealizowała Skanska. 

W ramach zadania powstało nowe torowisko oraz przystanek kolejowy na wysokości placu targowego i ogródków działkowych. Na rzece Stryszawce zbudowano nowy most i nasypy wzmocnione murami oporowymi. Inwestycja objęła także montaż rozjazdów, urządzeń sterowania ruchem kolejowym i teletechnicznych.

Centrum skomunikowane

W centrum miasta powstał nowy przystanek - Sucha Beskidzka Zamek. - Zbudowaliśmy dwustumetrowy peron, który wyposażyliśmy w oświetlenie, oznakowanie, tablice informacyjne oraz windy. Obok powstał parking. To podniesie komfort obsługi podróżnych, w tym osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.  – informuje Mirosław Matras, menadżer projektu, Oddział Kolejowy Skanska.

Bezpieczniej

Projekt obejmował także przebudowę czterech przejazdów kolejowo-drogowych w Suchej Beskidzkiej (na liniach nr 97 i nr 98). - Dzięki zamontowaniu nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym (ul. Zamkowa, Piłsudskiego, Beniowskiego), a także wykonaniu trwalszych, gumowych nawierzchni na przejazdach (ul. Zamkowa i ul. Piłsudskiego) wzrośnie poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym samochodowym i pieszym – zaznacza Dorota Szalacha, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Alternatywa dla „zakopianki”?

Łącznica kolejowa w Suchej Beskidzkiej skróci czas podróży do stolicy Tatr o piętnaście minut. A będzie jeszcze szybciej. Dzięki budowanej drugiej łącznicy - między przystankami Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki, podróżni zyskają kolejny kwadrans. 

Komentarze   

 
Paryż
+2 #3 Paryż 2016-12-23 09:03
Mam nadzieję, że ten CHORY pomysł przez Piekiełko upadnie. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, gromada szaleńców forsują coś, co ma kosztować 7 mld zamiast osiągnąć podobny efekt za 2 mld przebudowując porządnie istniejącą trasę.
Cytować
 
 
Lyon
-3 #2 Lyon 2016-12-23 08:42
Jaka alternatywa. dla,, Zakopianki"? Wolne żarty kogoś bez wyobraźni. Linia przez Piekielko was otrzezwi i wyprowadzi z wizji
Cytować
 
 
Dws
+3 #1 Dws 2016-12-22 19:51
Wszystko super. Ale z tą wiatą jak na przystanku w Lachowicach to chyba jakiś żart... A jakieś miejsce zwane "poczekalnią"?
Kolejna sprawa to np toalety.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Redakcja serwisu Sucha24.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. Jednocześnie podkreślamy, iż nie jest to miejsce dla poniżania mieszkańców, wierzących, w tym katolików i innych. Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób.


Kod antyspamowy
Odśwież

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaSucha BeskidzkaSzybciej do Zakopanego przez Suchą Beskidzką Top of Page