Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Sucha Beskidzka (372)

środa, 15 luty 2017 13:08

Czym oddychamy?- sensor prawdę Ci powie

Napisał

W Suchej Beskidzkiej pojawiły się sensory mierzące czystość naszego powietrza. Teraz każdy może sam sprawdzić przed wyjściem z domu czy w ogóle warto to robić. Niestety w ostatnich dniach poziom stężenia pyłów zawieszonych znacznie przekraczał normy. Co ważne - poziom zanieczyszczenia w różnych częściach miasta jest inny. Gdzie i kiedy jest najgorzej? – sprawdź sam.

czwartek, 09 luty 2017 19:42

Lekarz na wagę złota

Napisał

Niektórzy zapewne przecierali oczy ze zdziwienia, kiedy dzisiaj na FB Marek Haber, dyrektor ZOZ w Suchej Beskidzkiej, opublikował post z ofertami pracy dla lekarzy. Dowiadujemy się z niego, że suska placówka poszukuje aż 11 lekarzy specjalistów. Ta wiadomość może niepokoić mieszkańców, ale czy powinna?

czwartek, 09 luty 2017 13:28

Szykuje się spory remont krytej pływalni

Napisał

Szykuje się większy remont basenu w Suchej Beskidzkiej. Zaplanowany jest on na dwa lata i będzie on współrealizowany z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jeżeli wniosek przez ministerstwo zostanie przyjęty, to pokryje ono połowę kosztów.

Dziwna sprawa z tą inwestycją na stadionie MKS Babia Góra. Miało być wielkie łał, a wyszła klapa – przynajmniej na razie. Spółka, która miała się podjąć tak dużej inwestycji na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego nie dostała kredytu i musiała się z inwestycji wycofać. Sam fakt, że inwestor, którego głównym zadaniem jest wyłożenie pieniędzy na inwestycję, tych pieniędzy nie ma i dopiero musi starać się o kredyt, jest już niepokojący. Jednak dziwniejsze byłoby to, gdyby spółka ten kredyt otrzymała. Jakiż to bowiem bank dałby ogromny kredyt firmie, która na rynku hotelowo-budowlanym nie ma żadnego doświadczenia. Nie posiada nawet swojej strony internetowej, natomiast numeru telefonu do tej firmy czy jej właścicieli na próżno szukać w sieci. Z kolei informacje dostępne w Krajowym Rejestrze Sądowym na temat tej spółki są jeszcze bardziej zaskakujące.

W najbliższy poniedziałek Senator Andrzej Pająk oraz Zarząd Powiatowy Prawa i Sprawiedliwości organizuje spotkanie otwarte z posłem Stanisławem Pięta, członkiem komisji śledczej ds. Amber Gold.

 

Ach, co to był za koncert. Tak jednym zdaniem można powiedzieć o koncercie karnawałowym, jaki dali nauczyciele i uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Suchej Beskidzkiej wraz z uczniami z filii tej szkoły działającej w Bystrej Podhalańskiej.

wtorek, 31 styczeń 2017 18:44

Jest nadzieja dla szkoły na Błądzonce

Napisał

Dzisiaj na sesji radni mieli głosować w sprawie uchwały intencyjnej dotyczącej projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą Prawo Oświatowe. Punkt ten na prośbę burmistrza Suchej Beskidzkiej Stanisława Lichosyta został wycofany.

Rodzice zbierają podpisy, piszą list do radnych, proszą by szkoła podstawowa pozostała na Błądzonce w pełnym zakresie, a niej jak się planuje tylko do 3 klasy włącznie. Dzisiaj radni Rady Miejskiej Suchej Beskidzkiej podejmą uchwałę intencyjną dotyczącą projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego ustawą Prawo Oświatowe. Rodzice z Błądzonki mają nadzieję, że radni opowiedzą się za ich postulatami.

wtorek, 17 styczeń 2017 20:32

WOŚP wspiera suskie lecznice

Napisał

Od 2007 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dla lecznic w naszym powiecie  sprzęt o wartości prawie 750 tys złotych. We wtorek w suskim szpitalu pojawili się przedstawiciele fundacji Jerzego Owsiaka z kolejnymi darami.

Strona 1 z 29

Gazetki Promocyjne

HomeWydarzeniaSucha Beskidzka Top of Page